Strona główna 0_Slider Do kogo trafi 10 biletów do CINEMA3D?

Do kogo trafi 10 biletów do CINEMA3D? [Rozstrzygnięcie konkursu]

0

Jak co miesiąc Swidnica24.pl i CINEMA3D zaprosiło do udziału w konkursie amatorów dobrego kina. Do wygrania było 10 biletów. Pytanie konkursowe tym razem dotyczyło reżysera filmu “Kler”.

Filmy Wojciecha Smarzowskiego, który nie boi się trudnych i kontrowersyjnych tematów, wywołują poruszenie w polskim kinie i są szeroko komentowane. Tak było z ostatnią jego produkcją „Wołyń”, która została obsypana nagrodami, w tym prestiżowym Orłem za najlepszy film 2016 r. Nie bez echa, dyskusji i wyróżniań obeszły się także inne jego obrazy jak znakomite „Wesele” z 2004 r., „Róża” (2011), „Drogówka” (2013) i „Pod mocnym Aniołem” (2014). Jak będzie z nowym filmem?

Tym razem niepokorny reżyser „wiwisekcji” (filmowej) poddaje kościół katolicki. „Kler” ma być obrazem tej instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucającym światło na problemy wstrząsające i nierzadko przemilczane. Wszystko zostanie ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz i Jacek Braciak. Po raz pierwszy u Smarzowskiego zobaczymy także znakomitego Janusza Gajosa. W doskonałej obsadzie znaleźli się Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. Premiera filmu zaplanowana została na 28 września.

Pytanie konkursowe dotyczyło tytułu filmu, którym zadebiutował Smarzowski. Uczestnicy wskazali dwie odpowiedzi i obie uznaliśmy za prawidłowe. Pierwszym filmem, przygotowanym dla telewizji, była “Małżowina” z 1998 roku, natomiast debiut kinowy to “Wesele” z 2004 roku.

Nagrody otrzymują Dawid Bernatowicz (4 bilety), Paweł Ganowski (4 bilety) i Agnieszka Grudzińska (2 bilety).