Strona główna 0_Slider Silesian Cup na półmetku

Silesian Cup na półmetku [FOTO]

0

Za nami dwa z czterech dni rywalizacji sportowej w ramach trzynastej edycji piłkarskiego turnieju Silesian Cup. Zmagania powoli wkraczają w decydującą fazę…

W najmłodszej kategorii U-9 tempa nie zwalniają świdniczanie. Piłkarze Gryfa w grupie A mają na swoim koncie komplet pięciu wygranych, a w piątek zakończą fazę grupową. Grupę B w imponującym stylu zwyciężyli prowadzeni przez trenera Przemysława Malczyka – zawodnicy Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni zanotowali 6 wygranych i zakończyli pierwszą część turnieju z bilansem goli 66:6!

W klasyfikacji U-10 najlepiej prezentują się jak na razie piłkarze APG Gliwice, którzy w swoim dorobku mają komplet 12 punktów (4 zwycięstwa). Nieźle wiedzie się Gryfowi I Świdnica (10 punktów – 3 wygrane, remis i porażka), a także łotewskiemu FC Ranto (9 pkt.) i AP I Żyrardów (9 pkt.). Kategoria U-11 to jak na razie dominacja dwóch drużyn GKS-u Bełchatów i UKS-u oraz Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Wśród dwunastolatków najlepsze wrażenie jak dotąd robią młodzi piłkarze WKS-u Śląsk Wrocław (4 wygrane i 2 remisy), a także Zjednoczonych Pudliczki (3 zwycięstwa i 3 remisy). W najstarszej kategorii U-14 prym wiodą zawodnicy GKS-u I Bełchatów (4 wygrane i remis), jak również Kadry Lubuskiego ZPN (4 zwycięstwa i porażka).

/Fot. Artur Ciachowski/