Strona główna 0_Slider Linia 31A Świdnica – Wałbrzych: Reaktywacja od 3 września

Linia 31A Świdnica – Wałbrzych: Reaktywacja od 3 września

4

Świdnickie MPK przywraca połączenia Świdnicy z Wałbrzychem. – Wygodny, niskopodłogowy a więc dostępny dla wszystkich autobus wyjedzie 3 września na trasę nowej linii 31A ze Świdnicy, przez Świebodzice do Wałbrzycha. Pozostała jeszcze jedna urzędowa decyzja, która jednak powinna na tym etapie uzgodnień być już tylko formalnością – zapowiada Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy miejskich spółek.


W pierwszym, sondażowym okresie funkcjonowania linii, autobusy wyruszą z pl. św. Małgorzaty, przez ul. Zamenhofa, dwa przystanki w Słotwinie, Komorów i Mokrzeszów, cztery przystanki w Świebodzicach do Wałbrzycha. Tu linia ma przystanki na Szczawienku, przy skrzyżowaniu de Gaulle’a i Wrocławskiej, przy OBI, koło Politechniki, pod dworcem PKP Miasto oraz na ul. Wysockiego.

Odjazdy w pierwszym okresie zaplanowano na godzinę 4.40, 7.50, 12.40, 15.30 oraz 19.35. Kursy odbywać się będą codziennie w takich samych godzinach. Bilet do Wałbrzycha ma kosztować 5,00 złotych, do Świebodzic 3,00 a miesięczny 120 złotych. Na linii będą honorowane wszystkie ulgi ustawowe, nie obowiązują ulgi gminne. Bilety mają być dostępne w tradycyjnych punktach sprzedaży, w autobusie będzie można zapłacić za bilet w biletomacie kartą zbliżeniową, a bilety miesięczne można będzie kupić przez internet.

– Podejmujemy próbę powrotu do traktowania pasażera komunikacji publicznej tak, jak na to powinien zasługiwać w europejskim kraju w XXI wieku – mówi Tomasz Kurzawa, prezes zarządu MPK Świdnica – Do dyspozycji pasażerów oddajemy autobusy, do których wsiądzie każdy, niezależnie od wieku, stopnia sprawności czy sposobu poruszania się. Autobusy wyposażone w nowoczesne biletomaty, autobusy, których rozkład jazdy dostępny jest na smartfonie, a czasy odjazdów można śledzić w czasie rzeczywistym. Mam nadzieję, że nasza nowa linia przypadnie do gustu mieszkańcom regionu i będzie alternatywą wobec oferty innych przewoźników.

Źródło MPK Świdnica, opr. red.