Strona główna 0_Slider Do tragedii tylko krok? Kierowcy jadą pod prąd

Do tragedii tylko krok? Kierowcy jadą pod prąd [Aktualizacja]

11

Świdnickich kierowców zaskoczyła zmiana na ulicy księcia Bolka Świdnickiego. Urząd miejski nie poinformował o wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego, nie ma też dodatkowych barier, uniemożliwiających wjazd pod prąd. Kierowcy jeżdżą na pamięć i nie zwracają uwagi na oznakowanie pionowe.

Kto i jakie prace będzie prowadził na ul. księcia Bolka Świdnickiego nie wie straż miejska, nie ma także żadnej informacji w miejskim biuletynie, na stronie urzędu miejskiego czy w BIP-ie. Robót nie prowadzą w tym miejscu miejskie spółki – zapewnia rzecznik Witold Tomkiewicz. Zmiany zasad ruchu wielu kierowców nie zauważyło, bo najprawdopodobniej jeżdżą “na pamięć” i nie zwracają uwagi na znaki pionowe. – Mało tego, żeby było ciekawiej okazuje się, że świdniccy policjanci również nie patrzą na oznakowanie tylko jeżdżą na pamięć, i tak, byłem świadkiem jak radiowóz wyjeżdża z ul. Jagiellońskiej i skręca w lewo w ul. Księcia Bolka Świdnickiego (tutaj też jest znak “droga jednokierunkowa” a z przeciwka jadą na niego dwa inne pojazdy i ZERO REAKCJI policjantów – alarmuje czytelnik Swidnica24.pl. Oficer dyżurny świdnickiej komendy zapewnia, że dzisiaj nie było żadnych interwencji, a oznakowanie policjanci po zgłoszeniu sprawdzili już wczoraj i nie stwierdzili żadnych błędów. Zdaniem kierowców zdecydowanie jednak zabrakło barierek ograniczających wjazd na prawo i lewoskręt ze skrzyżowania ul. księcia Bolka z ul. Łukasińskiego.

Po naszej interwencji p.o. oficera prasowego KPP w Świdnicy Robert Topolski skontaktował się z zastępcą dyrektora wydziału komunikacji urzędu miejskiego w Świdnicy. – Zastępca dyrektora Jarosław Markowski poinformował, że prace od 20 sierpnia na ulicy księcia Bolka Świdnickiego będzie prowadził zakład gazowniczy z Wałbrzycha. Zmiany w ruchu miały obowiązywać od tego właśnie dnia. Dodał również, że informacja o planowanych zmianach w ruchu została przekazana rzeczniczce urzędu miejskiego, która miała ją przekazać do wiadomości mieszkańców – informuje Robert Topolski z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – Pan Markowski ma się również skontaktować z wykonawcą planowanych prac, by ten na weekend zasłonił znaki.

Aktualizacja: Po naszej interwencji znaki zostały zasłonięte.

Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński