Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Weekend w jaworzyńskiej parowozowni, spotkanie z czeskimi sadownikami na Targu Ziemi, giełda staroci na świdnickim Rynku, kolejne muzyczne spotkania w ramach Festiwalu Bachowskiego, czy może nocny seans filmów na świeżym powietrzu? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Weekend pod parą w Jaworzynie Śląskiej

Już w najbliższy weekend, 4-5 sierpnia, Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza na muzealną bocznicę w Jaworzynie Śląskiej na spotkanie – oko w oko – z jedynym czynnym na Dolnym Śląsku parowozem TKt48-18. Przez cały dzień organizowane będą przejazdy po tzw. Trasie Parowozowej, a każdy odwiedzający w tych dniach Muzeum nie tylko będzie miał okazję obejrzeć autentyczny, zabytkowy parowóz przy pracy, ale także przyjrzeć się pracy Drużyny Parowozowej.

Ceny biletów na stronie muzeum. Przejazdy odbywają się w godzinach: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00.

XIX Festiwal Bachowski

To już ostatni moment, by wziąć udział w wydarzeniach tegorocznego Festiwalu Bachowskiego, będącego jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym regionie i regularnie przyciągającym do Świdnicy sympatyków muzyki klasycznej z całego świata. Społeczne zakończenie festiwalu już w niedzielę, o godzinie 17.00 w Kościele Pokoju. Na melomanów czekają także inne wydarzenia. Z pełnym programem ostatnich dwóch dni Festiwalu można się zapoznać na jego stronie internetowej.

Moviesz Plener – letnie kino plenerowe

Dzięki staraniom Fundacji Inicjatywa B oraz Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, filmowe seanse pod chmurką ponownie zawitały do powiatu świdnickiego i jego okolic. W ramach projektu filmowego „MOVIEsz Plener 2 – Letnie kino plenerowe” odbyły się już wieczorne projekcje w Sobótce, Rogowie Sobóckim i Wierzbnej. Teraz przyszła kolej na Żarów.

W sobotę, w HOPPY LAB Browar Rzemieślniczy przy ulicy Słowiańskiej 23, będzie można obejrzeć międzynarodowe, nagradzane na wielu festiwalach, produkcje m.in.: z Polski, Węgier, Niemiec, Holandii, Kirgistanu, Izraela, Szwajcarii, Rosji, Kanady, Japonii, Danii, Francji, USA.

Wstęp bezpłatny. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie projektu “MOVIEsz Plener 2 – Letnie kino plenerowe“.

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości na Rynku

Giełda Staroci od lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można.

Giełda trwa na Rynku i okolicznych ulicach od 7.00 do ok. 13.00.

Sierpniowy Targ Ziemi w Kraskowie

Już po raz czwarty w tym roku odbędzie się spotkanie z lokalnymi producentami żywności, browarnikami, bartnikami i rękodzielnikami. W najbliższą niedzielę na Targu Ziemi 124 w Kraskowie pojawią się także goście z Czech. Impreza w przypałacowej Bzowej Ostoi potrwa od godziny 12.00 do 16.00.

Więcej informacji oraz lista wystawców znajduje się w zapowiedzi wydarzenia.

Festyn Wiejski w Pietrzykowie

Samorządowcy z gminy Dobromierz zapraszają na festyn w Pietrzykowie. Już w niedzielę, od godziny 17.00 na terenie rekreacyjnym przy stawie w Pietrzykowie mieszkańcy i goście będą mogli bawić się przy występie zespołu biesiadno-ludowego „Czerwone Róże” i muzyce Damiana Mania. Będzie też kącik artystyczny i poczęstunek.

/opr. mn/