Strona główna Wydarzenia Będą utrudnienia w centrum Świdnicy

Będą utrudnienia w centrum Świdnicy

0

Trwają prace przy doprowadzaniu miejskiego ogrzewania do centrum w Świdnicy. MZEC zapowiada kolejne utrudnienia.

Już jutro, tj w czwartek 9 sierpnia, ciepłociąg przejdzie na lewą stronę ul. Siostrzanej. W związku z tym, wyłączona zostanie możliwość parkowania od strony budynku spółdzielczego na wyznaczonych miejscach parkingowych od przejścia pod budynkiem w kierunku ul. Franciszkańskiej.

Jutro utrudniony będzie dostęp na teren podwórka posesji Rynek 1, ale wykonany zostanie tymczasowy przejazd chodnikiem przy nieużytkowanej bramie zaplecza byłej siedziby banku. Od poniedziałku wykop ma wejść w najwęższy odcinek ul.Franciszkańskiej i zajdzie konieczność zamknięcia tej ulicy dla ruchu samochodów. Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów mieszkańców, którzy będą mogli dojechać do bramy nr 4 i na odcinku do i od ul. Bohaterów Getta będą mogli poruszać się w dwóch kierunkach.

Również od poniedziałku rozpoczną się wykopy na ul. Franciszkańskiej, po jej lewej stronie jednocześnie w kierunku biblioteki oraz Rynku. Siłą rzeczy nie będzie możliwości parkowania, a dokładny odcinek wyznaczą stosowne znaki drogowe.

Prace budowlane w tym rejonie potrwają około 8 dni i prawdopodobnie po tym czasie ciepłociąg przejdzie na drugą stronę ul. Franciszkańskiej co będzie skutkowało całkowitym zamknięciem przejazdu ul. Franciszkańską. Kiedy dokładnie to nastąpi i ile potrwa poinformujemy w następnym komunikacie.

Gorąco prosimy kierowców o zwracanie uwagi na znaki drogowe, zwłaszcza dotyczące parkowania i postoju – pozostawiony nawet na przysłowiowe pięć minut samochód może bardzo skutecznie zdezorganizować pracę i opóźnić jej finał. W imieniu pracującego na zlecenie miejskiego dostawcy ciepła systemowego wykonawcy, zapewniamy, że zrobimy wszystko, by utrudnienia były jak najmniejsze i skończyły się szybciej, niż zaplanowano.

Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy MZEC
opr. red.

Poprzedni artykułWęże, które spotkamy w świdnickich lasach [FOTO]
Następny artykułPrace przy wodociągu zakorkowały Strzelińską [FOTO]