Nie ma ani jak wjechać, ani jak wyjechać – skarżą się kierowcy, którzy usiłowali dzisiaj wydostać się i dostać do zakładów pracy przy ulicy Strzelińskiej. Powodem problemów są prowadzone prace przy wymianie wodociągów.
Kierowcy skarżą się, że po zamknięciu fragmentu ulicy i poprowadzeniu objazdu poboczem, nikt nie kierował ruchem. – Ci, co wjeżdżali, nie przepuszczali tych, co wyjeżdżali – alarmują. Najgorsza sytuacja miała miejsce w okolicach 14.00, gdy pracę kończy poranna i zaczyna popołudniowa zmiana w fabryce Wagony Świdnica.
Jak tłumaczy Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy miejskich spółek, trwa wymiana rurociągu pod ulicą i na czas wykonywania prac zatwierdzony został taki właśnie sposób organizacji ruchu poprzez pobocze i łąkę sąsiadującą z ulicą. Uznano, że to najlepsze rozwiązanie. Prace mają potrwać krótko, utrudnienia – jak zapewnia rzecznik – skończą się jutro wczesnym popołudniem.
asz
Zdjęcia czytelnika Swidnica24.pl

![„Wypływamy na głębię”. Dzieci przemaszerowały przez Świdnicę z okazji Dni Papieskich [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Marsz-Paieski-SP-nr-315-Swidnica-15-maja-2026-13-238x178.jpg)
![Książę Peter von Hochberg-Pless w Kościele Pokoju. Otrzymał szczególny prezent urodzinowy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Peter-von-Hochberg-Pless-w-Kosciele-Pokoju-2026.05.10-0-238x178.jpg)

![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)



![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)