Strona główna 0_Slider Barwny Folklor z całego świata w Strzegomiu

Barwny Folklor z całego świata w Strzegomiu [FOTO]

0

Tańce, śpiew i barwne stroje zaprezentowały zespoły z całego świata podczas inauguracji 27.Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu. Widowisko rozpoczął malowniczy korowód, podczas którego artyści zaprezentowali się zgromadzonej publiczności. 

Do Strzegomia przyjeżdżają zespoły z całego świata, aby pokazać swoją kulturę rodzimą. Prezentują tańce ludowe, przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów i w barwnych strojach – mówi prowadząca koncert otwarcia Małgorzata Majeran – Kokott.

Rolę gospodarza festiwalu pełni Zespół Folklorystyczny Kostrzanie, a patronat nad wydarzeniem obejmują tradycyjnie sołtys Kostrzy i jego pomysłodawca Tomasz Jeziorski. W paradzie otwarcia udział wzięło siedem zespołów z różnych stron świata. – W tym roku mamy zespoły z Włoch, Serbii, Korei Południowej, Węgier, Kazachstanu, Panamy oraz z Polski – wylicza Małgorzata Majeran – Kokott.

Po barwnej paradzie tanecznym krokiem zespoły wskoczyły na scenę, gdzie rozpoczęły się występy prezentujące piękno ich kultury i tradycji ludowych. Jako pierwsi wystąpili goście z Węgier, którzy przygotowali taneczną inscenizację. Następnie przed strzegomską publicznością kunsztowny taniec zaprezentowali Koreańczycy. Największy zachwyt występ zespołu z Włoch, który za pomocą śpiewu i tańca przedstawił pracę na roli.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu potrwa do niedzieli. Oprócz tańców i śpiewu zespołów ludowych dla uczestników został przygotowany również koncert Blue Cafe, które na scenie wystąpi na zakończenie. Festiwal potrwa do 12 sierpnia.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułDożynki gminy Marcinowice w Mysłakowie 2 września 2018