Strona główna 0_Slider Zebrali już ponad 12 tysięcy dla Damiana! Liczenie wciąż trwa

Zebrali już ponad 12 tysięcy dla Damiana! Liczenie wciąż trwa

0

Znakomity efekt dały starania rodziny i wielu społeczników oraz firm, by pomóc w zebraniu środków na stałe leczenie ciężko chorego 12-latka z podświdnickiego Jagodnika. Podczas niedzielnego pikniku udało się zebrać już ponad 12 tysięcy złotych!

12-latek od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate. Choroba ta objawia się licznymi guzami na narządach wewnętrznych – na mózgu, sercu oraz gałkach ocznych. Chłopiec cierpi także na padaczkę lekooporną i arytmię serca. To oznacza konieczność systematycznego i kosztownego leczenia. Podczas ubiegłorocznego pikniku, starania rodziny, wolontariuszy i firm dały znakomity efekt. Wówczas udało się uzbierać 10 tys. złotych.

Do tegorocznej akcji ponownie włączyło się wielu ludzi dobrej woli, którzy zdecydowali się wspomóc rodzinę chłopca. – Na dzień dzisiejszy zebraliśmy 12 tys. złotych, ale suma cały czas rośnie. Czekamy na resztę wpłat z Allegro Charytatywni i innych datków. Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy już znali dokładną sumę na koncie fundacji – mówi mama Damiana.

Pieniądze zebrane na pikniku trafią na konto chłopca w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, a cała kwota będzie wykorzystana na leczenie, rehabilitację i wizyty u lekarzy specjalistów.

Michał Nadolski
[email protected]