Strona główna Wydarzenia Świdnica Półkolonie w MDK pełne warsztatów, zabaw i wycieczek

Półkolonie w MDK pełne warsztatów, zabaw i wycieczek

0

16 lipca rozpoczął się kolejny turnus półkolonii w świdnickim Młodzieżowym Domu Kultury. Opiekunowie i pracownicy MDK podsumowali właśnie miniony tydzień, podczas którego dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, a także konkurencjach rekreacyjnych i sportowych.

W poniedziałek najmłodsi świdniczanie uczestniczyli w warsztatach z robotyki, ceramicznych i plastycznych. Doskonalili swoje zdolności przy tym dobrze się bawiąc pod czujnym okiem Zbigniewa Brożbara, Elżbiety Tarnowskiej i Joanny Waksmundzkiej. – We wtorek nasi podopieczni pojechali do aquaparku we Wrocławiu, gdzie spędzili cały dzień bawiąc i pływając. Opiekunowie prowadzili zabawy na terenie aqua parku, gdzie uczestnicy półkolonii aktywnie brali udział – mówi Adam Brożbar z MDK Świdnica.

W środę na terenie MDK odbył się dzień zabaw, zaś najmłodsi brali udział w grze miejskiej “Zostań Odkrywcą Świdnicy”. – W czwartek ze względu na wspaniałe warunki atmosferyczne pojechaliśmy zdobyć Góry Kamienne. Wejście na sam szczyt było strome i trudne, jednakże udało się go zdobyć – dodaje Brożbar

Natomiast w piątek na terenie świdnickiego OSiR została przeprowadzona olimpiada sportowa dla uczestników półkolonii. Na sam koniec każdy z nich otrzymał dyplom uczestnictwa w półkolonii oraz upominki.

/MDK Świdnica, opr. mn/