Strona główna 112 Pobili i okradli 55-latka. Zabrali drukarkę, czajnik i lampę

Pobili i okradli 55-latka. Zabrali drukarkę, czajnik i lampę

6

Na trzy miesiące do aresztu trafili 38-letni mężczyzna i 39-letnia kobieta, którzy podczas awantury pobili a następnie okradli mieszkańca Świebodzic. Ich łupem padł drobny sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 2 tys. złotych. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci świebodzickiego komisariatu udali się na interwencję w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym mężczyzny, który na jednej z ulic miasta Świebodzice nożem miał grozić innemu mężczyźnie. Na miejscu policjanci nie zastali tych osób, ale ustalili, że jeden z nich wchodził do bramy budynku mieszkalnego. Ustalili również, że mężczyzna ten miał liczne zasinienia – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Pobitego nie udało się odnaleźć, jednak policjanci nie zaprzestali poszukiwań.

W bramie obok, w jednym z mieszkań zastali 55-letniego mężczyznę którego obrażenia wskazywały na to, że mógł zostać pobity. Na miejsce wezwano pomoc medyczną, a pokrzywdzony trafił do szpitala z licznymi, ciężkimi obrażeniami zagrażającymi jego życiu – dodaje Ząbek. Mundurowi ustalili też, że do zgłaszanego zajścia doszło dzień wcześniej, wieczorem w mieszkaniu pobitego.

38-latek i 39-latka przyszli do mężczyzny w celu wymuszenia na 55-latku zwrotu wierzytelności w postaci skradzionych dwóch telefonów komórkowych i dowodu osobistego. W czasie spotkania, doszło między nimi do awantury, w trakcie której napastnicy pobili mężczyznę, a następnie okradli go. Ich łupem padł dowód osobisty, klucze od mieszkania oraz drobny sprzęt AGD o łącznej wartości 2000 złotych – wylicza rzeczniczka policji. Sprawców rozboju zatrzymano, odzyskano również skradzione przedmioty.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. 38-latkowi i 39-latce odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za popełnione przestępstwo zostali już tymczasowo aresztowani.

/KPP Świdnica, opr. mn/

 • YES

  “38-latek i 39-latka przyszli do mężczyzny w celu wymuszenia na 55-latku zwrotu wierzytelności w postaci skradzionych dwóch telefonów komórkowych i dowodu osobistego.” no skoro im skradł dwa telefony i dowód to czego się spodziewał? pochwały i uścisku dłoni prezesa (oby żył wiecznie)? tylko poseł P. i minister B sa usprwiedliwieni -oni to czynili w czasie bezkompromisowej walki z komuną -zwłaszcza poseł P :-))

  • Violetta Ostrowska

   …w czasie bezkompromisowej walki z komuną … niedoceniani i niedofinansowani mundurowi dostają ,,inne” zadania a menelstwo czuje się bezkarne. Deratyzacja? P. czy B. muszą się obstawiać ochroną żeby swoje interesy utrzymać przy tronach ,,panów”. Takie ,,panowanie “tylko mała grupa społeczna popiera.

   • YES

    mała grupa? w KurTV słyszałem co innego – 99,9% suwerenów aż piszczy z uciechy i chwali obecnych “panów” a zwłaszcza jednego (oby żył wiecznie) :-))

    • Violetta Ostrowska

     Ha,ha,ha… W Rosji też tak mają !

 • Polak

  Za super wiatrak i ten kosmiczny kalkulator 2 tyś dość sporo .

 • Polak

  To jednak chyba super antena nie wiatrak