Strona główna 0_Slider Wypis, wgląd w dokumentację i umówienie wizyty przez internet

Wypis, wgląd w dokumentację i umówienie wizyty przez internet

3

Ponad 3,4 mln złotych kosztowało stworzenie i uruchomienie platformy usług elektronicznych, za pośrednictwem której pacjenci świdnickiego szpitala powiatowego mogą załatwić część formalności związanych z pobytem w placówce, bez wychodzenia z domu. – Jest to kolejna inwestycja nakierowana na poprawę komfortu leczenia i przebywania pacjentów w szpitalu „Latawiec” – zapewnia dyrektor Grzegorz Kloc.

Za pośrednictwem strony internetowej szpitala, po zarejestrowaniu konta przez pacjenta, można m.in. umówić wizytę do gabinetu lub do wybranego lekarza, a także sprawdzić swoje rezerwacje do lekarzy. W tym samym miejscu można podejrzeć wszystkie swoje pobyty i badania w placówce, oraz złożyć wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej.

Po jej pobraniu, rzeczona dokumentacja będzie podpisana elektronicznym podpisem. Dokumenty z e-podpisem mają taką samą moc prawną, jakby były podpisane własnoręcznie i dostarczone osobiście lub tradycyjną drogą pocztową.

Dodatkowo, po rejestracji konta i jego potwierdzeniu pacjenci będą informowani o wszystkich zdarzeniach, które są związane ze złożonymi przez nich wnioskami.

Wdrożona właśnie platforma e-usług sprawi też, że lekarze otrzymają możliwość uproszczonego zgłoszenia nowotworu złośliwego do Krajowego Rejestru Nowotworu. Dzięki temu ma się skrócić czas wykonywanych przez lekarzy czynności administracyjnych, nie związanych z bezpośrednią obsługą pacjentów.

Celem uzyskania pełnego dostępu do wszystkich funkcjonalności platformy e-usług szpitala „Latawiec” wymagana jest jednak weryfikacja konta, dokonana przez pracownika szpitala. Nie dotyczy to jedynie kont założonych pacjentom przez personel szpitala przy przyjęciu lub w trakcie hospitalizacji.

W celu dokonania weryfikacji pacjent (właściciel konta) zobligowany jest do osobistego zgłoszenia się z dokumentem tożsamości ze zdjęciem do punktu weryfikacji, zlokalizowanego w Rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii, budynek główny szpitala, ul. Leśna 27-29, 58-100 Świdnica (parter).

/SP ZOZ Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułHania Zawadzka wicemistrzynią Polski!
Następny artykułRusza budowa tunelu na Kraszowicach