Strona główna Sport Pływanie Hania Zawadzka wicemistrzynią Polski!

Hania Zawadzka wicemistrzynią Polski!

2

Kolejny medal do swojej bogatej kolekcji trofeów dorzuciła Hanna Zawadzka, pływaczka Klubu Sportowego Rekin Świebodzice. Nasza zawodniczka wywalczyła srebrny medal podczas rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim Letnich Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu.

Niebywały sukces udało się osiągnąć na dystansie sprinterskim – 100 metrów stylem dowolnym. Do zdobycia srebrnego medalu należało ustanowić wynik 59,03 sek. Gratulujemy świetnego występu naszej zawodniczce. Gratulujemy również rodzicom i wszystkim klubowym trenerom – mówi szczęśliwy Krzysztof Winiarczyk z KS-u Rekin Świebodzice.

  • Gargamel

    Rzeczywiście uzyskała – jak na juniobardzo dobry wynik

  • Gargamel

    Sorry, wymsknęło mi się, więc piszę jeszcze raz. Rzeczywiście dziewczyna uzyskała – jak na juniorkę – bardzo dobry wynik. Brawo, i życzę dalszych sukcesów. Milczący (nigdy nie reagujący na wpisy) redaktorze sportowy, pytam pana, czy zgodzi się pan z poglądem, że słowo “ustanowić” winno się raczej używać w kontekście słowa “rekord”, zaś o “wyniku” pisać w kontekście słowa “uzyskać”. Jeśli pan odpowie, będę bardzo zdziwiony.