Strona główna Wydarzenia Świdnica Rusza budowa tunelu na Kraszowicach

Rusza budowa tunelu na Kraszowicach

3

Za ponad 2,4 mln złotych wykonane zostanie przedłużenie ścieżki rowerowej od ulicy Kraszowickiej do kładki pieszo-rowerowej nad Bystrzycą, wraz z budową tunelu pod nasypem kolejowym.

Pod nasypem kolejowym powstanie tunel dla pieszych i rowerzystów

Inwestycja obejmuje budowę przejścia pod torami, czyli rozbiórkę istniejącego toru, wykonanie odwodnień liniowych na skarpie, zabezpieczenie nasypu kolejowego, demontaż i ponowny montaż nawierzchni kolejowej, przełożenie światłowodu i kabli TKD, budowę barier wygrodzeniowych na nasypie, wykonanie instalacji oświetleniowej w przejściu pod torami. W zakresie robót przewidziano również budowę ścieżki rowerowej wraz oświetleniem – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Dzięki tej inwestycji Kraszowice zyskają połączenie z kładką pieszo-rowerową nad rzeką, a także z obiektami sportowymi przy ulicy Śląskiej i z centrum miasta. – Od lat mieszkańcy dzielnicy Kraszowice przechodzili przez niebezpieczny wiadukt kolejowy, skracając sobie drogę do centrum miasta. Wielokrotnie zgłaszali ten problem, licząc na szybkie jego rozwiązanie. Niestety zawiłości prawne i uzgodnienia, jakich dokonać musieliśmy z PKP i Urzędem Wojewódzkim, wydłużyły czas rozpoczęcia tej inwestycji – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W związku z przystąpieniem do realizacji zadania w piątek, 20 lipca, nastąpi zamknięcie torowe linii kolejowej nr 711. – Pociągi będą jeździły objazdem na linii nr 285. Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności przy przekraczaniu przejazdów kolejowych na ul. Kraszowickiej i ul. Torowej. Pociągi przejeżdżać będą również przez przejazd na skrzyżowaniu ulic Chłopskiej i Działkowej. Teren ten zostanie wygrodzony, gdyż znajduje się obecnie w obrębie placu budowy – dodaje Dzwonkowska.

Termin realizacji inwestycji określono na połowę grudnia tego roku, przy czym roboty związane z budową tunelu powinny zostać wykonane do końca listopada.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWypis, wgląd w dokumentację i umówienie wizyty przez internet
Następny artykułPilnie potrzebny nowy dom dla Puszka [Aktualizacja]