Strona główna 0_Slider Wiceprezydent stracił nadzór nad miejskimi inwestycjami

Wiceprezydent stracił nadzór nad miejskimi inwestycjami

22

Markowi Suwalskiemu, pierwszemu zastępcy prezydent Świdnicy, nie podlegają już dwa wydziały odpowiedzialne za miejskie inwestycje. Nadzór nad nimi przejęła sama Beata Moskal-Słaniewska.

Zarządzeniem prezydent Świdnicy nr 120-60/2018 z 16 lipca 2018 roku dokonano zmian w regulaminie organizacyjnym Urzędu Miejskiego. Zgodnie z nimi, wiceprezydentowi przestały podlegać Wydział Inwestycji Miejskich oraz Wydział Dróg i Infrastruktury Miejskiej.

Pierwszy z wydziałów odpowiada za budowę, przebudowę, modernizację i remont obiektów kubaturowych oraz infrastruktury technicznej, a także za realizację zadań inwestycyjnych i remontowych w ramach „inicjatyw lokalnych”. Drugi z nich zajmuje się m.in. planowaniem rozwoju sieci drogowej na terenie miasta, koordynacją prac, opracowaniem projektów planów finansowania drogowych inwestycji, a także odpowiada za utrzymanie nawierzchni dróg, chodników i ścieżek rowerowych.

Do wspomnianego zarządzenia dołączono jedynie krótkie uzasadnienie wprowadzonych zmian. – W związku z potrzebą uregulowania spraw wewnętrznych Urzędu w zakresie organizacji i zasad funkcjonowania konieczne jest wydanie niniejszego zarządzenia – stwierdziła w nim Beata Moskal-Słaniewska. Zwróciliśmy się do świdnickiego magistratu o przedstawienie bardziej szczegółowego uzasadnienia.

Marek Suwalski został powołany na stanowisko wiceprezydenta Świdnicy w grudniu 2014 roku. Była to pierwsza decyzja kadrowa nowej prezydent. 59-letni świdniczanin, członek SLD, był w latach 1992-96 kierownikiem w ABK Nieruchomości Świdnickie, w latach 1996-2010 głównym specjalistą ekonomicznym w MZEC Świdnica, a w 2010-14 głównym specjalistą w Przedsiębiorstwie Utylizacji Odpadów. Podczas sprawowania swojej funkcji wielokrotnie zabierał głos w sprawie realizowanych przez miasto inwestycji: przebudowy stadionu miejskiego, planowanej modernizacji basenów letnich, czy też rewitalizacji Parku Centralnego.

W dalszym ciągu podlegają mu wydziały: gospodarki przestrzennej i architektury, gospodarki odpadami, transportu, geodezji i gospodarki nieruchomościami, gospodarki mieszkaniowej oraz biuro ochrony środowiska.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułSmaki świata już jutro na świdnickim rynku [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPo służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę