Strona główna Konkursy Smaki świata już jutro na świdnickim rynku

Smaki świata już jutro na świdnickim rynku [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Potrawy francuskie, włoskie, greckie, kubańskie, meksykańskie, azjatyckie i wiele innych będzie można skosztować w ten weekend na świdnickim Rynku. Przed miłośnikami dobrego jedzenia prawdziwa kulinarna podróż po kontynentach. Na imprezie nie zabraknie także piwa kraftowego.

Smaki Świata Street Food to prawdziwy raj dla smakoszy. Tym razem organizatorzy imprezy zawitają do Świdnicy. W samym sercu miasta stanie kilkanaście food trucków z przebojami kuchni z całego świata. Odwiedzający wydarzenie będą mieli okazję skosztować chociażby przysmaków francuskich, włoskich, greckich, kubańskich, meksykańskich, azjatyckich i wielu innych. Kulinarna podróż po kontynentach okraszona zostanie także wspaniałym piwem kraftowym.

Festiwal smaków świata na świdnickim rynku już w ten weekend, 28 i 29 lipca. Restauracje na kółkach będzie można odwiedzić w godzinach od 12.00 do 21.00.

Rozwiązanie konkursu!

Dla naszych Czytelników mieliśmy trzy vouchery na dowolnego burgera w Pasibusie. Aby je zdobyć należało odpowiedzieć na pytanie: Skąd wywodzi się nazwa kultowej amerykańskiej potrawy – hamburger? Chodziło oczywiście o miasto Hamburg,  w którym pojawiły się pierwsze kotlety z siekanej wołowiny, zwane później „kotletami hamburskimi”. To właśnie z Niemiec imigranci przywieźli danie do Ameryki. Laureatami konkursu zostali – Karolina Biniek, Claudia Sukhdeu oraz Mateusz Romaniuk. Gratulujemy i smacznego!

/red./
/materiały organizatora/