Strona główna 112 Po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

Po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

4

Policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, 44-letni kierujący miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Równie pijani pasażerowie auta wypuścili z bagażnika psa, którym próbowali szczuć policjanta.

W czwartkowy wieczór funkcjonariusz świdnickiej drogówki jechał ze swoim synem drogą krajową nr 35. Około godziny 19.20 w okolicach miejscowości Wojnarowice, zauważył jadący środkiem drogi samochód marki Mercedes. – Kierujący auta sprawiał wrażenie niepanującego nad pojazdem. Na łuku drogi nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zatrzymał się na drodze, blokując całkowicie przejazd. Zmusił tym samym policjanta, jak i innych kierujących do gwałtownego hamowania – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjant natychmiast podbiegł do kierującego, by upewnić się, czy zachowanie to nie było skutkiem pogarszającego się stanu zdrowia. – Na siedzeniu kierowcy zauważył jednak mężczyznę całkowicie nieświadomego swego zachowania. Od kierującego także wyczuwalna była silna woń alkoholu. Świdnicki funkcjonariusz nakazał mężczyźnie opuścić pojazd, jednakże ten zaparł się o kierownicę i próbował ponownie uruchomić swój pojazd. Funkcjonariusz używając chwytów obezwładniających zmusił go do opuszczenia pojazdu – dodaje Ząbek. W aucie znajdowały się jeszcze dwie osoby, również pijane, które wypuściły z bagażnika samochodu psa i zaczęły nim szczuć funkcjonariusza.

Na miejsce wezwano policjantów z Wrocławia i Sobótki, którzy zatrzymali kierującego Mercedesem oraz pasażerów pojazdu. Wtedy też potwierdzono, że siedzący za kierownicą 44-latek ma blisko 3 promile, a dodatkowo wydany przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

/KPP Świdnica, opr. mn/