Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Festiwal Bachowski, święto pszczelarzy, smaki świata na świdnickim Rynku, nocne zwiedzanie zamku Grodno, a może turniej rycerski pod zamkiem Cisy? Podpowiadamy co można robić w ten weekend w Świdnicy, powiecie świdnickim i w najbliższej okolicy.

Festiwal Bachowski

Już w piątek startuje XIX Festiwal Bachowski. Jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym regionie, które przyciąga do Świdnicy sympatyków muzyki klasycznej z całego świata. Z pełnym programem wydarzenia oraz informacjami dotyczącymi biletów wstępu można się zapoznać na stronie internetowej Festiwalu.

Nocne zwiedzanie Zamku Grodno

Nie masz pomysłu, jak w niebanalny sposób spędzić wieczór? Zamek Grodno oferuje dla wszystkich chętnych cykliczne, nocne zwiedzanie – pełną atrakcji i ciekawych historii wycieczkę między średniowiecznymi murami, które skrywają wiele tajemnic! Wzniesienia Zamku to również doskonałe punkty obserwacyjne. Z uwagi na wysokość i oddalenie od świateł miast i wsi, stanowią one doskonały punkt do obserwacji dzisiejszego, niezwykłego zjawiska: całkowitego zaćmienia księżyca.

Rynek Smaków Świata

Przed miłośnikami dobrego jedzenia prawdziwa kulinarna podróż po kontynentach. W ramach wydarzenia Smaki Świata Street Food w samym sercu Świdnicy stanie kilkanaście food trucków z przebojami kuchni z całego świata. Odwiedzający będą mieli okazję skosztować chociażby przysmaków francuskich, włoskich, greckich, kubańskich, meksykańskich, azjatyckich i wielu innych. Kulinarna podróż po kontynentach okraszona zostanie także wspaniałym piwem kraftowym. Restauracje na kółkach będzie można odwiedzić 28 i 29 lipca w godzinach od 12.00 do 21.00.

Turniej Rycerski Pod Zamkiem Cisy

Bractwo Rycerskie Księcia Bolka organizuje I Turniej Rycerski Pod Zamkiem Cisy, który odbędzie się w dniach 28-29 lipca w miejscowości Cieszów. Na odwiedzających czekać będą pokazy walk rycerskich, inscenizacja bitewna, a także szereg innych atrakcji.

Miodobranie w Folwarku

Lipcowe miodobranie jest dla pszczelarzy prawdziwym świętem. Już 29 lipca w przyszłym Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat pszczelarstwa. To także okazja, by nabyć pszczele produkty prosto od lokalnych producentów. Więcej informacji i ceny biletów w zapowiedzi wydarzenia.

/opr. mn/