Strona główna 0_Slider Świdnickie trojaczki już na świecie!

Świdnickie trojaczki już na świecie!

6

Świdnica ma trzeci w ostatnich latach powód do dumy. 12 lipca na świat przyszli Antoni, Antonina i Pola. Trojaczki ważą łącznie 4,7 kilograma i rodzina będzie musiała poczekać, zanim dzieci przyjadą do domu.

Maluchy są w dobrej kondycji, choć najmniejszy Antoś musi oddychać przy pomocy respiratora – mówi dumny ojciec, Michał Bielecki. Mama dzieci, Monika Panek, czuje się świetnie, ale pozostaje pod opieką lekarzy. Ze względów medycznych poród odbył się w wałbrzyskim szpitalu.

Mamy już trzyletnią córeczkę Amelkę i planowaliśmy drugie dziecko – opowiada pan Michał. – Bardzo się cieszyliśmy, gdy starania zakończyły się sukcesem. Po pierwszej wizycie lekarz poinformował nas, że będzie jedno dziecko. Na drugiej zobaczył już dwójkę, na trzeciej okazało się, że będą trojaczki! Przyznam szczerze, że mieliśmy pietra przed czwartą wizytą – opowiada ze śmiechem.

Dzieci przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie w 32 tygodniu. Antonina waży 1,7 kilograma, Pola 1,8 kilograma. – Synek jest najmniejszy, dziewczyny go zdominowały, ale on im jeszcze pokaże! – śmieje się ojciec dzieci. Wszystkie maluszki trafiły do inkubatorów i do domu przyjadą, jeśli tylko przekroczą wagę 2 kilogramów i będą zdrowe. Wszystko już na przyjazd ekipy gotowe!

Są łóżeczka, ubranka, foteliki samochodowe. – Naszym zmartwieniem jest brak mieszkania, w tej chwili wynajmujemy. Mam nadzieję, że wesprze nas w tej kwestii pani prezydent Beata Moskal-Słaniewska – mówi Michał Bielecki. Tymczasem codziennie jeździ do Wałbrzycha, by pomagać w przewożeniu pokarmu dla dzieci. Na przyjazd nowych członków rodziny do domu czeka ze spokojem i radością. Jest dumny z mamy dzieci i wierzy, że we dwójkę świetnie sobie poradzą. Rodzina będzie cieszyła się ze wsparcia w postaci pampersów czy ubranek (chęć pomocy można deklarować na adres kontakt@swidnica24.pl).

Trojaczki w świdnickich rodzinach przyszły na świat także w 2011 i 2016 roku.

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • Natalia

  Gratulacje dla calej rodzinki niech wam sie darzy.

 • Gargamel

  Czy chodzi o członków rodziny ?

 • Wiktor Lis

  Baaaaardzo duże gratulacje. Miejmy nadzieję, że miasto jakoś pomoże ze znalezieniem mieszkania. Znam rodzinę żyjącą na wysokim poziomie (dwukrotnie w roku wczasy na Bałkanch), 8 letnie Audi ,A6 i mają tzw. lokal socjalny…Żenada….

  • gosia

   Chyba wiem o kogo chodzi , srebrne to audi a mieszkają na Zarzeczu ? Drogie rowery dla całej rodziny itp i do tego zajmują mieszkanie socjalne dla ubogiej rodziny , nie chodzi o zawiść tylko sprawiedliwość i uczciwość . Jakim cudem dostali mieszkanie socjalne .

 • Siostra Bernadetka

  Omg to dopiero urwanie gwizdka! Zdrowia życzę i siły.

 • Politolog z Katowic

  W pierwszej chwili to nie wiedziałem o kogo chodzi, a tu czytam i niespodzianka: Michała znam, grałem kiedyś z nim piłkę, dawne czasy, jest młodszy ode mnie. Raz go spotkałem w tym roku, ale była to krótka rozmowa. Trojaczki to jednak rzadkość, Gratulacje Serdeczne dla Całej Rodziny i Zdrowia i Sił !!!!