Strona główna 112 Pociski z II wojny światowej odkryte w Tworzyjanowie

Pociski z II wojny światowej odkryte w Tworzyjanowie

0

Na terenie powiatu świdnickiego regularnie odnajdywane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Ostatnio na niewybuchy natrafiono w gminie Marcinowice.

29 i 30 czerwca na terenie Tworzyjanowa w czasie prac ziemnych znalezione zostały 2 pociski: moździerzowy i artyleryjski, pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny Światowej. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne znalezisko – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Odnalezione pociski zostały zabezpieczone przez saperów.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne – dodaje Ząbek.

W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję, dzwoniąc pod numer telefonu: 112 lub 997.

/KPP Świdnica/

Poprzedni artykułJoanna Krupa odwiedziła świdnickie bezdomniaki
Następny artykułPowstaje nowa fabryka przy Pogodnej [FOTO]