Strona główna 0_Slider Nowa trasa rowerowa oficjalnie otwarta. W planach są już kolejne

Nowa trasa rowerowa oficjalnie otwarta. W planach są już kolejne

36

Ma dokładnie 2400 metrów długości i połączyła Świdnicę z Zawiszowem, Sulisławicami oraz Wiśniową. W środę oficjalnie otwarto nową, dwukierunkową ścieżkę rowerową, która dzięki asfaltowej nawierzchni ma zapewnić miłośnikom dwóch kółek wygodny przejazd między miejscowościami. Uwagę okolicznych mieszkańców bardziej przykuwa jednak długi szpaler barierek oddzielających rowerową trasę od jezdni oraz pozostałości po wyciętych drzewach.

Droga w całości wykonana została z mieszanki mineralno-bitumicznej. Od wyremontowanej jezdni została oddzielona w sposób trwały pasem zieleni oraz nawierzchnią z kostki betonowej w terenach zabudowanych. Inwestycji towarzyszyła przebudowa i budowa zatok autobusowych oraz montaż nowych wiat przystankowych – wyjaśnia Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Gminy Świdnica. Łączna wartość wykonanych prac wyniosła ponad 1,5 mln złotych, z czego 85% pochodziło ze środków unijnych. Budowa trwała od września 2017 roku

Jest to pierwsza rowerowa trasa na terenie Gminy Świdnica. Szykują się jednak kolejne. – W partnerstwie z miastem będziemy budować drogę rowerową w kierunku Bystrzycy Górnej oraz przy okazji remontu drogi wojewódzkiej nr 379 na Modliszów, również powstanie ścieżka rowerowa. Także trochę tych ścieżek w naszej gminie będzie – mówiła podczas oficjalnego przecięcia wstęgi trasy z Wiśniowej do Świdnicy wójt Teresa Mazurek.

Wyraziła przy tym nadzieję, że otwarta w środę trasa zostanie w przyszłości wydłużona dzięki staraniom sąsiednich gmin, które także postanowią stworzyć trasy dla cyklistów, tworząc po połączeniu ze sobą swoistą sieć dróg rowerowych. Powstać może m.in. przedłużenie trasy ze Świdnicy w kierunku Żarowa.

Michał Nadolski
[email protected]
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWieczorny pościg ulicami Świdnicy zakończony na Jesiennej
Następny artykułSiatkarska Polonia Świdnica odkrywa karty