Strona główna Sport Siatkówka Siatkarska Polonia Świdnica odkrywa karty

Siatkarska Polonia Świdnica odkrywa karty

0

Znamy już sztab szkoleniowy i zawodniczki MKS-u Polonia Świdnica, które w sezonie 2018/2019 powalczą o punkty na parkietach II ligi siatkówki kobiet. Inauguracja ligi zaplanowana jest na końcówkę września.

Sztab szkoleniowy i obsługę fizjoterapeutyczną tworzą wysoko wykwalifikowani i doskonale przygotowani fachowcy, którzy posiadać będą licencje potwierdzone w Polskim Związku Piłki Siatkowej w Warszawie – mówi prezes klubu, Grażyna Działowska.

Sztab szkoleniowy drużyny seniorek:
Magdalena Sadowska – I trener
Michał Tomiałowicz – II trener (dodatkowo trener kadetek i juniorek)
Jolanta Książek – Fizjoterapeutka

Skład seniorek:
– przyjmujące: Ewa Woźniak, Anna Maziakowska, Marta Mielnik, Julia Zwolińska /Juniorka/
– rozgrywające: Anna Śmidowicz, Paulina Jewiarz
– środkowa: Klaudia Kołodziejczak, Eliza Gierwatowska /J/
– atakująca: Sandra Mielczarek, Gabrysia Mazur /J/
– libero: Katarzyna Bojko, Wiktoria Gałązka /J/, Natalia Kondracka /J/

Chęci gry w nadchodzącym sezonie nie potwierdziły wychowanki klubu: Aleksandra Małodobra, Aleksandra Druciak i Natalia Gezella. Barw klubu nie będą reprezentowały też Agnieszka Adamek (Legionvia Legionowo), Alicja Krusiewicz (Płomień Sosnowiec), Wiktoria Paluszkiewicz i Patrycja Kuncman. Patrycja Telega jest po bardzo poważniej operacji kolana. Urazu doznała w trakcie turnieju barażowego o awans do I ligi we Włocławku.

 

Seniorki wraz z juniorkami rozpoczną treningi w poniedziałek, 6 sierpnia w hali OSiR-u na Zawiszowie. Dwa tygodnie później rozpoczną obóz dochodzeniowy, który ma na celu jak najlepsze przygotowanie zespołu do nadchodzących rozgrywek. – Mamy wielką nadzieję, że uzdolnione juniorki starsze, które będą trenowały z seniorkami zrobią bardzo szybko postępy i będą wsparciem dla zespołu seniorskiego. Docelowo szkolący kadetki i juniorki młodsze trener Michał Tomiałowicz, będzie w ramach zajęć szkolnych prowadził w Ekonomiku treningi w klasach sportowych o profilu siatkówki (SOS Siatkarski pod patronatem MSiT oraz PZPS), a w godzinach popołudniowych odbywał zajęcia w klubie. Obydwie grupy szkoleniowe będą brały udział w rozgrywkach dolnośląskich. Zespół młodziczek będzie z kolei prowadził trener Michał Leński. Jako najmłodsza grupa młodzieżowa, dziewczyny również będą brały udział w rozgrywkach dolnośląskich. Wszystkie grupy młodzieżowe będą w okresie przygotowawczym szlifowały formę na zgrupowaniu sportowym w Nowej Rudzie – wyznaje Grażyna Działowska.

W bieżących przygotowaniach nasze zawodniczki wezmą udział w turniejach towarzyskich:

Młodziczki:
– 08-09 września: Ogólnopolski Turniej Siatkówki Dziewcząt im. T. Ząbka w Świdnicy
– 22-23 września: Ogólnopolski Turniej AWF Wrocław o Puchar Rektora

Kadetki:
– 31 sierpnia – 2 września: Ogólnopolski Turniej Siatkówki Łodygowice-Żywiec
– 15-16 września: Ogólnopolski Turniej Siatkówki Dziewcząt im. T. Ząbka
– 22-23 września: Ogólnopolski Turniej o Puchar Rektora AWF Wrocław

Juniorki:
– 08-09 września: Ogólnopolski Turniej Siatkówki Dziewcząt im. T. Ząbka w Świdnicy
– 22-23 września: Ogólnopolski Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Rektora AWF Wrocław

Seniorki:
– 22-23 września: Międzynarodowy Turniej Siatkówki Dziewcząt im. T. Ząbka w Świdnicy z udziałem włoskiego klubu Sant Elia Fiumerapido
– Turniej w Jaworze

Najmłodszymi grupami szkoleniowymi są Grupa Naborowa i Grupa Środowiskowa, prowadzone przez Katarzynę Czaplę i Tomasza Gołowkina. W bieżącym sezonie zawodniczki nie będą uczestniczyły w zgrupowaniu sportowym, ale od września 2018 roku czeka ich ogrom pracy przed organizowaną “Świdnicką Volleymanią” i rozgrywkami towarzyskimi dla najmłodszych adeptek sztuki siatkarskiej. Te imprezy organizowane będą na bieżąco. Dla najmłodszych zawodniczek rozgrywki w mini-siatkówkę Kinder+ Sport (rozgrywki na szczeblu Dolnego Śląska) są bardzo dużym wydarzeniem. Przypomnijmy, że najlepsze drużyny uczestniczą następnie w Mistrzostwach Polski w Zabrzu. Już teraz zapraszamy na ogólnopolskie turnieje towarzyskie i rozgrywki ligowe bardzo uzdolnionej młodzieży i drużyny seniorek MKS-u Polonia Świdnica – kończy Grażyna Działowska, prezes klubu.

/FOTO: Artur Ciachowski/