Strona główna 112 Wieczorny pościg ulicami Świdnicy zakończony na Jesiennej

Wieczorny pościg ulicami Świdnicy zakończony na Jesiennej

0

Ucieczką próbował ratować się 26-latek siedzący za kierownicą osobowego Mitsubishi, który jadąc bez prawa jazdy natrafił na policyjny patrol. Mężczyzna chciał uciec przed policjantami, wjeżdżając w boczną uliczkę. Tam też został zatrzymany.

Do pościgu doszło we wtorkowy wieczór, około godziny 20.40. – Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji świdnickiej komendy patrolowali rejon miasta. W trakcie przejazdu ulicą Wałbrzyską zauważyli pojazd Mitsubishi, który z piskiem opon i nadmierną prędkością wyjechał z ulicy Traugutta – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu. 26-latek ich jednak zlekceważył i zaczął uciekać przed patrolem, który podjął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. – Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem – dodaje Ząbek. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji grozi nawet do 5 lat więzienia.

/KPP Świdnica, opr. mn/