Strona główna 0_Slider Moto piknik dla Damiana

Moto piknik dla Damiana [FOTO]

0

Już po raz drugi w podświdnickim Jagodniku rodzina i lokalna społeczność organizują piknik na rzecz ciężko chorego Damiana. Rok temu w akcję włączyło się wielu ludzi dobrej woli, podobnie jest i dzisiaj!

12-latek od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate. Choroba ta objawia się licznymi guzami na narządach wewnętrznych – na mózgu, sercu oraz gałkach ocznych. Chłopiec cierpi także na padaczkę lekooporną i arytmię serca. To oznacza konieczność systematycznego i kosztownego leczenia. Podczas ubiegłorocznego pikniku, starania rodziny, wolontariuszy i firm dały znakomity efekt. Wówczas udało się uzbierać 10 tys. złotych na leczenie Damiana.

Jakie atrakcje przewidziano podczas  pikniku charytatywnego?

W programie pokazy samochodów off road, wystawa rajdówek, pokaz motocykli, loteria fantowa, pokazy sztuk walki, licytacje i zabawy dla najmłodszych. – Podczas pikniku odbędą się zawody dla dzieci z nagrodami. Zostaną rozdane medale i puchary oraz nagrody rzeczowe. Oprócz tego będzie można zakupić cegiełkę , która będzie brała udział w losowaniu nagród. Pojawi się też nasz miejscowy raper JaRy J.P.C – mówi Kamila Milik, mama Damiana. Na wszystkich czekać będą także potrawy z grilla.

Pieniądze zebrane na pikniku zostaną przekazane na konto Damiana w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, a cała kwota będzie wykorzystana na leczenie, rehabilitację i wizyty u lekarzy specjalistów.

Zabawa połączona z pomaganiem potrwa na boisku w Jagodniku  do 20.00!

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński