Strona główna 0_Slider Garstecki i Frączak we władzach świdnickiego Kukiz’15. Partia powalczy o fotel prezydenta...

Garstecki i Frączak we władzach świdnickiego Kukiz’15. Partia powalczy o fotel prezydenta Świdnicy

10

Były wieloletni działacz Prawa i Sprawiedliwości, wyrzucony z partii po konflikcie z Anną Zalewską, obecną poseł i minister edukacji, stanął na czele Komitetu Kukiz’15 Powiatu Świdnickiego. Jego zastępcą został Edmund Frączak, były dyrektor OSiR-u w Świdnicy.

Obaj liderzy powiatowego komitetu Kukiz’15 mają doświadczenie w samorządzie. Frączak był radnym powiatowym, Garstecki obecnie jest w Radzie Powiatu, zasiadał także w Radzie Miejskiej Świdnicy i był szefem struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości, a w 2014 – kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta Świdnicy. Po kampanii sprzed czterech lat wszedł w konflikt z poseł i obecną minister Anną Zalewską, po tym, gdy skrytykował jej poparcie dla Wojciecha Murdzka na prezydenta Świdnicy w II turze wyborów (wówczas Murdzka popierała Platforma Obywatelska). Edmund Frączak był skonfliktowany zarówno z Wojciechem Murdzkiem, jak i Beatą Moskal-Słaniewską, obecną prezydent miasta z ramienia SLD. Bez powodzenia ze stanowiska dyrektora OSiR-u próbował zwolnić go były prezydent Świdnicy. Ta sztuka udała się Moskal-Słaniewskiej w 2016 roku.

Obok Garsteckiego i Frączaka w zarządzie powiatowego Kukiz’15 znalazł się także najmłodszy w tym gronie Dariusz Bieganowski, absolwent Wyższej Szkoły Teleinformatycznej w Świdnicy. Bedzie pełnił funkcję sekretarza. – Komitet podjął decyzję o zaangażowaniu w jesiennych wyborach samorządowych do Rady Miejskiej Świdnicy i Rady Powiatu Świdnickiego oraz o wytypowaniu własnego kandydata na stanowisko Prezydenta Miasta Świdnicy. Komitet informuje również, że koordynatorem wyborczym stowarzyszenia w Powiecie Świdnickim został Przewodniczący Komitetu i Radny Rady Powiatu Świdnickiego Robert Garstecki – poinformował Bieganowski.

opr. asz