Strona główna 0_Slider Święto Dzika trwa na świdnickim Rynku

Święto Dzika trwa na świdnickim Rynku [FOTO]

0

Jak rozpoznać zwierzęta po tropach, a gatunki drzew po korze? Które owoce leśne można zjeść, a których się wystrzegać? Wszystko o życiu lasu i jego mieszkańców można się dowiedzieć podczas kolejnej edycji Święta Dzika, na którą zapraszają Nadleśnictwo Świdnica i Dyrekcja Lasów państwowych we Wrocławiu.

Nadleśnictwa z całego Dolnego Ślaska rozstawiły na Rynku w Świdnicy swoje stoiska. Las i jego tajemnice można odkrywać wspólnie z 14 jednostkami Lasów Państwowych – Milicz, Żmigród, Lwówek Śląski, Zdroje, Wołów, Śnieżka, Leśny Bank Genów, ZOL, Jugów, Bardo, Wałbrzych, Złotoryja oraz Świdnica. Na najmłodszych czeka mnóstwo konkursów, zagadek i zabaw, starsi mogą za darmo do domu zabrać sadzonkę drzewa, a bez względu na wiek warto popróbować swoich sił w rzeźbieniu w drewnie.

Jedną z największych atrakcji są drapieżne ptaki. W zacienionym miejscu ze spokojem dają się podziwiać sowy i jastrząb.

Swoje stoiska mają również pszczelarze, koła łowieckie oraz Muzeum Broni i Militariów. Przyrodniczym zabawom będą towarzyszą dodatkowe wydarzenia, m.in. występ zespołu „Muflonowe Rogi”, a także pokazy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat”, Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” i młodych wykonawców z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Święto Dzika potrwa do 18.00.

opr. asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPaweł Krysiak powalczy na Puławach
Następny artykułMedale za lata miłości [FOTO]