Strona główna 0_Slider Świdniczanie zbierają na wózek dla chorej Mai. Przyjdź na festyn!

Świdniczanie zbierają na wózek dla chorej Mai. Przyjdź na festyn!

0

Znane są już szczegóły festynu charytatywnego organizowanego przez świdniczan na rzecz dwunastoletniej niepełnosprawnej Mai Tyczyno. Impreza została zaplanowana na niedzielę, 17 czerwca – początek o godz. 11.00 na boisku III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przy ul. Kościelnej 32.

W programie m.in. muzyka na żywo, gra w skojarzenia, zabawa w „kto da więcej”, a także zamki dmuchane, jedzenie, paintball i wiele innych atrakcji. Zabawa ma potrwać do wieczora.

Zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną przeznaczone dla Mai Tyczyno. Młoda świdniczanka urodziła się z głęboką wadą genetyczną. Dziewczynka cierpi m.in. na wodogłowie i padaczkę, wady słuchu, wzroku i nerek, jest opóźniona w rozwoju psycho-ruchowym w stopniu głębokim. Maja dzięki intensywnej rehabilitacji potrafi dziś przejść kilka kroków, jednak niezbędny jest jej specjalistyczny wózek inwalidzki. Poprzedni, który użytkowała przez ostatnie 3 lata, jest już niezdatny do użytku. Narodowy Fundusz Zdrowia przekaże Mai 3 tys. zł, a resztę (4,5 tys. zł) dziewczynka ma dopłacić. Jej mama, Małgorzata Tyczyno, zaapelowała o pomoc na portalu społecznościowym, co spotkało się z ciepłym przyjęciem świdniczan. Powstał komitet, który zajmuje się festynem. Link do wydarzenia na Facebooku.

Oprócz lokalnej akcji zbiórkę dla Mai organizuje Fundacja SięPomaga – na pilne i bardzo drogie badania diagnostyczne. Zbiórka na SięPomaga potrwa do 28 czerwca 2018 r.

/Komitet Organizacyjny Festynu dla Mai/