Strona główna 0_Slider Świadectwa odebrane, wakacje czas zaczynać!

Świadectwa odebrane, wakacje czas zaczynać! [FOTO]

0

Wysłuchali ostatnich przemówień, obdarowali ulubionych nauczycieli kwiatami, odebrali świadectwa i już mają wolne! Dzisiaj oficjalnie zakończył się rok szkolny 2017/18. To pierwszy rok po wprowadzeniu zmian w oświacie, przywracających 8-klasową podstawówkę.

Szkoły podstawowe w Świdnicy pożegnało ponad 4 tysiące uczniów, w tym blisko 800 gimnazjalistów. Gospodarzem miejskiego zakończenia nauki była w tym roku Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy. To jedna z trzech placówek, która po zmianie systemu oświaty działa w dwóch oddalonych od siebie budynkach. Jak stwierdziła dyrektor Violetta Skibicka, nie było łatwo poradzić sobie z takim rozwiązaniem, ale chwaliła nauczycieli za zaangażowanie w możliwie najlepszą organizację pracy. Słowa uznania usłyszeli także uczniowie, z których aż 120 kończy rok szkolny z wyróżnieniem.

Uroczystość na finał nauki okraszona była występami przygotowanymi przez recytatorów, chór, zespół taneczny Dance Mania i szkolne cheerleaderki. Przed uczniami 74 dni wolnego. Do szkoły wrócą 3 września.

asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRadny Łukasz Świeczko nagrodził najlepszych uczniów [FOTO]
Następny artykułPiąta i siódma pozycja Ekonomika