Strona główna Sport Siatkówka Piąta i siódma pozycja Ekonomika

Piąta i siódma pozycja Ekonomika

0

Strzelin był gospodarzem wielkiego finału Mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych  w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Prawo startu w imprezie miały drużyny, które w swoich województwach uplasowały się na miejscach 1-3. Nasz Zespół Szkół Ekonomicznych miał prawo wystawić dwie ekipy, które odpowiednio zdobyły brązowe (dziewczęta) i srebrne (chłopcy) medale na Dolnym Śląsku.

Po dwóch dniach turnieju, po bardzo trudnych i wyrównanych meczach, obfitujących w wiele niesamowitych wymian,  dziewczęta zakończyły turniej na bardzo wysokim piątym miejscu w całej Polsce, a chłopcy zajęli siódmą lokatę. Mistrzostwo Polski wśród dziewcząt zdobyły aktualne wicemistrzynie świata – zawodniczki z  Bydgoszczy, natomiast wśród chłopców zawodnicy z Radlina.

Sukces jest na tyle ogromny, że w Strzelinie walczyliśmy z całą polską czołówką. W obu kategoriach przyjechały bardzo mocne ekipy – m.in. z Bydgoszczy, Zawiercia, Łodzi, czy Radlina. W wielu pojedynkach na piasku przyszło nam rywalizować z medalistami/medalistkami mistrzostw świata i Europy. Przy okazji bardzo chcieliśmy podziękować dyrekcji szkoły oraz Starostwu Powiatowemu za pomoc związaną z udziałem w mistrzostwach – mówi trener Wojciech Ząbek.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Paulina Jewiarz, Julia Zwolińska i Martyna Zwolińska, chłopcy w zestawieniu: Kamil Nowak i Jakub Popławski.