Strona główna 0_Slider Remont ulicy Różanej: kierowcy skarżą się na brak znaków

Remont ulicy Różanej: kierowcy skarżą się na brak znaków

6

Zmotoryzowani świdniczanie ostrzegają, że na skrzyżowaniu Łukowej, Budowlanej oraz Różanej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. – Zdezorientowani kierowcy zawracają na środku krzyżówki, tworzą się korki, wszyscy trąbią i zaraz dojdzie do rękoczynów – mówi jeden z nich. Jego zdaniem ma to związek z niewystarczającym oznakowaniem informującym o zamknięciu ruchu na Różanej.

Według kierowców istniejące oznakowanie jest nieporozumieniem. Dla jadących od strony placu Grunwaldzkiego, Żeromskiego i al. Niepodległości ustawiono tylko jeden znak informujący o zmienionej organizacji ruchu. Znak D-4A “droga bez przejazdu” znajduje się jednak na samym wlocie w ulicę Łukową. Tym samym kierowcy, którzy zdecydują się na wjazd w tę ulicę, nie mają już drogi odwrotu. Po dojechaniu do Różanej muszą zawrócić, przez co dochodzi do sporego zamieszania.

Auta stają w korku, ludzie próbują jechać pod zakaz, niedługo zaczną wysiadać z aut, może dojdzie do rękoczynów – opowiada jeden z mieszkańców, jednocześnie “gratulując” drogowcom tak zaplanowanego oznakowania.

Przypomnijmy, dzisiaj rozpoczął się remont nawierzchni na ulicy Różnej. Potrwa on do 9 czerwca i przez ten czas Różana pozostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. Roboty realizowane są na odcinku od skrzyżowania z ulicą Łukową do budynku przy Różanej 6. Wykonanie remontu pochłonie 21 tys. złotych.

Michał Nadolski
[email protected]