Strona główna 112 Rabaty kwiatowe przyciągają jak magnes

Rabaty kwiatowe przyciągają jak magnes

1

Nie zniechęcają ich kamery ani groźba ewentualnej kary. Miejski monitoring uchwycił kolejnych wandali zrywających kwiaty z klombu w centrum Świdnicy.

W nocy z 3 na 4 czerwca 2018 roku o godz. 1.42 operator monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej zauważył, jak dwóch młodych mężczyzn zrywa kwiaty z klombu przy ul. Budowlanej i udaje się z nimi w kierunku Pl. Grunwaldzkiego – mówi Jacek Budziszewski ze świdnickiej straży. Już po trzech minutach mężczyźni zostali zatrzymani. Nałożono na nich grzywny w postaci mandatów karnych kredytowanych.

To nie pierwszy przypadek dewastowania miejskiej zieleni. W kwietniu na kwiaty rosnące na placu Grunwaldzkim pokusił się pijany mężczyzna, który następnie rozdawał zerwane tulipany przechodzącym obok kobietom. Także w ubiegłym roku strażnicy miejscy kilkukrotnie musieli interweniować w związku z kradzieżą kwiatów.

Ostrzegamy wszystkich, których kuszą darmowe kwiaty, że większość miejsc, gdzie występują takie nasadzenia, monitorowane są przez Straż Miejską. Apelujemy również do mieszkańców, aby nie byli bierni i jak tylko będą świadkami podobnych zdarzeń, niezwłocznie powiadamiali Straż Miejską lub policję – kończy Budziszewski.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułEfektowny finisz sezonu w wykonaniu juniorów Polonii-Stali
Następny artykułŚwięto najmłodszych sportowców! [FOTO]