Strona główna Sport Piłka nożna Efektowny finisz sezonu w wykonaniu juniorów Polonii-Stali

Efektowny finisz sezonu w wykonaniu juniorów Polonii-Stali

0

Po wyjazdowej wygranej z Karkonoszami Jelenia Góra, juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej zapisali na swoim koncie kolejny komplet punktów. Podopieczni Szymona Majcherczyka bez większych kłopotów odnieśli derbowy triumf przeciwko Górnikowi Wałbrzych.

To był bardzo dobry finisz sezonu w wykonaniu naszych juniorów, którzy uplasowali się na wysokim siódmym miejscu w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Świdniczanie zapisali na swoim koncie po 13 zwycięstw oraz porażek i dołożyli do tego 2 remisy. Przed nami uplasowały się przede wszystkim juniorskie zespoły ekstraklasowych i pierwszoligowych drużyn – Śląsk Wrocław, Miedź Legnica, czy też Chrobry Głogów. Oprócz tego ustąpiliśmy miejsca jeszcze FC Academy Wrocław, KS-owi Polkowice i KS-owi Oława. Byliśmy najlepszym zespołem z terenu OZPN-u Wałbrzych, zdecydowanie dystansując Lechię Dzierżoniów, Górnika Wałbrzych i Polonię Ząbkowice Śląskie. Na uwagę zasługuje fakt, iż w zdecydowanej większość graliśmy dolnym rocznikiem zawodników, mierząc się z rywalami starszymi o rok, a często nawet i o dwa lata. W przyszłym sezonie rywalizacja zapowiada się tym bardziej interesująco.

Sam pojedynek z Górnikiem Wałbrzych miał jednostrony przebieg. W pierwszej połowie długo nie mogliśmy wejść na właściwe obroty, ale wszystko odmienił gol Damiana Kucharskiego w końcówce tej części gry. Po przerwie biało-zieloni przejęli całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na murawie. Dominowali w każdym elemencie gry i aż szkoda, że wykorzystali tylko jedną okazję do strzelenia gola. W 55. minucie fantastycznym uderzeniem zza szesnastki popisał się Dominik Ciuba, ustalając wynik na 2:0 dla Polonii-Stali Świdnica.

Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 2:0 (1:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Kurzeja (70′ Podolak), Bieniasz, Florian, Pitura (60′ Jastrzębski), Czarny (46′ Ciuba), Kucharski, Sikora, Kopacz, Hądzlik (65′ Sawa), Czabanowski (46′ Roman).