Strona główna Sport Piłka nożna Pozostaje już tylko wygrać w Boguszowie-Gorcach

Pozostaje już tylko wygrać w Boguszowie-Gorcach

0

Przed ostatnią kolejką grupy zachodniej IV ligi, piłkarze AKS-u Strzegom są niezwykle bliscy wywalczenia mistrzowskiego tytułu i zapewnienia sobie prawa gry w barażu o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W ostatniej serii spotkań podopieczni Roberta Bubnowicza muszą wygrać na wyjeździe z pogodzonym już ze spadkiem Górnikiem Boguszów-Gorce. 

W przedostatniej serii meczów drużyna z miasta granitu rozbiła na własnym boisku groźną – piątą w tabeli Stal Chocianów. AKS zwyciężył aż 6:0, potwierdzając swoją dominację. Strzegomianie już od pierwszych minut rzucili się do ataku, obejmując prowadzenie już w 14. minucie, kiedy to do siatki rywali trafił Kamil Sadowski. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0 w 26. minucie pojedynku. Po zmianie stron gospodarze dołożyli kolejne cztery trafienia. Festiwal strzelecki w tej części gry rozpoczął Damian Sobczak. Kolejne dwa gole były dziełem Rolanda Emeki, a wynik ustalił Kamil Sadowski, kompletując tym samym hat-tricka. AKS Strzegom wciąż ma dwa punkty przewagi nad goniącym ich Apisem Jędrzychowice. Zwycięstwo w sobotnim spotkaniu w Boguszowie-Gorcach zagwarantuje im mistrzostwo grupy zachodniej IV ligi i grę w barażu z mistrzem grupy wschodniej. Tam będzie to Foto-Higiena Gać, bądź rezerwy Śląska Wrocław.

AKS Strzegom – Stal Chocianów 6:0 (2:0)

AKS: Słowik, Krupnik (79′ Lewandowski), Kokoszka, Chrapek, Serweciński (82′ Sabat), Durajczyk, Sobczak (72′ Szerszeń), Morawski, Domaradzki, Sadowski (84′ Lesiński), Emeka (77′ Bałut).