Strona główna 0_Slider Święto najmłodszych sportowców!

Święto najmłodszych sportowców! [FOTO]

0

W połowie kwietnia wystartowała w Świdnicy kolejna edycja Programu Mali Wspaniali. Do cyklu bezpłatnych zajęć edukacyjno-sportowych przystąpiło 450 przedszkolaków z 7 miejskich przedszkoli. Dziś na terenie świdnickiego lodowiska odbył się Świdnicki Test Przedszkolaka, będący podsumowaniem całego projektu. 

Na starcie znaleźli się dziś przedstawiciele Miejskich Przedszkoli nr 1, 3, 4, 6, 15 i 16. Na uczestników czekały m.in. konkurencje biegowe, rzutowe i sprawnościowe. Nie liczył się wynik, a dobra zabawa i zaszczepienie młodym ludziom aktywnych form spędzania czasu wolnego. Świdnickie przedszkolaki uczestniczą w programie już od 2016 roku. W tym czasie udało się wyedukować oraz zarazić pasją do sportu ponad 1000 dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

Mali Wspaniali to ogólnopolski program, w którym udział wzięło już ponad 21 tysięcy dzieci w dziesięciu województwach Polski. Wspierany jest on przez licznych partnerów, w tym Ministerstwo Sportu i Turystyki. To, co czyni go wyjątkowym to fakt, iż jest on w pełni darmowy, co umożliwia uczestnictwo wszystkim dzieciom, niezależnie od ich statusu materialnego. W 2017 roku świdnicka edycja programu została wyróżniona podczas zebrania Związku Miast Polskich za kompleksowe i profesjonalne rozwijanie programu na tle innych miast.

Coroczną tradycją jest podsumowanie programu w trakcie Świdnickiego Testu Przedszkolaka. Także w tym roku, areną zmagań przedszkolaków stała się hala lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Idea, która od początku przyświeca świdnickiej imprezie to rywalizacja z samym sobą, a nie z innymi – dodaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Podczas imprezy każdy przedszkolak miał zapewniony transport autokarowy, śniadanie oraz wodę. Dzięki uprzejmości wielu firm i instytucji wszystkie dzieci otrzymały specjalne gadżety i prezenty. Cała impreza była obsługiwana przez zespół ponad 30 wolontariuszy ze Sportowego Klubu Taekwon-do „Tiger”. – Nowością w tym roku jest podsumowanie dedykowane dla rodziców dzieci, które odbędzie się także dziś – godz. 17.00, aula I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Podczas pierwszej edycji Konferencji Odpowiedzialnego Rodzica zaplanowano specjalne warsztaty dla „sportowych rodziców”. Będziemy poruszali temat motywacji, komunikacji oraz wychowania w sporcie dziecięcym – mówi Tomasz Bohuszewicz, organizator wydarzenia.

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

Poprzedni artykułRabaty kwiatowe przyciągają jak magnes
Następny artykułPo naszej interwencji posprzątane. Trochę [FOTO]