Strona główna 0_Slider Prześladowca z osiedla Zawiszów zostaje za kratami

Prześladowca z osiedla Zawiszów zostaje za kratami

1

W areszcie poczeka na proces mieszkaniec osiedla Zawiszów w Świdnicy. Sąd przychylił się dzisiaj do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

5 czerwca 27-latek bez powodu uderzył w rower starszego mężczyzny, który przyjechał na tzw. ryneczek. Rowerzysta nie utrzymał równowagi i upadł na chodnik. Na pomoc ruszyła właścicielka pobliskiego sklepu. Krewki napastnik najpierw zwyzywał kobietę i zagroził jej pobiciem, wreszcie uderzył. Ona również upadła, tak nieszczęśliwie, że doznała złamania z przemieszczeniami i trafiła do szpitala.

Policjanci dzięki pomocy mieszkańców zatrzymali sprawcę napaści. Okazało się, że jest doskonale znany wymiarowi sprawiedliwości. Prokuratura prowadziła już postępowanie za chuligański czyn, którego dopuścił się 22 marca. Tego dnia pijany mężczyzna wracał autobusem do domu i wysiadając z pojazdu butelką rozbił przednią szybę. Szkody MPK oszacowało na 4 tysiące złotych.

Prokuratura postawiła mężczyźnie cztery zarzuty. Za najpoważniejszy – doprowadzenie do obrażeń ciała, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]