Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Kolejni strażacy z nowym sprzętem

Kolejni strażacy z nowym sprzętem

0

Kolejny sprzęt strażacki za ponad 47,4 tys. zł. trafił do 5 gminnych ochotniczych straży pożarnych w Bystrzycy Górnej, OSP w Burtkatowie, OSP w Grodziszczu, OSP w Lutomi oraz z OSP w Witoszowie Dolnym. Udział własny po stronie samorządu gminy Świdnica wyniósł jedynie 474 zł, czyli 1% wartości inwestycji. Sprzęt trafił także do strażaków w gminie Marcinowice.

W ubiegłym roku gmina Świdnica była liderem projektu pożarniczego. Ponad 6,3 mln zł. z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz 2 hydraulicznych zestawów ratownictwa technicznego trafiło do ochotniczych straży pożarnych, w 11 gminach z 6 powiatów woj. dolnośląskiego. Wszystko za sprawą projektu partnerskie gmin, dofinansowanego w ramach RPO WD 2014-2020, współfinansowanego ze środków UE, EFRR.

W tym roku zakupione zostały 2 defibrylatory, zestaw ratownictwa medycznego, pilarka ratownicza, rozpieracz kolumnowy oraz spornik progowy.

Źródło i zdjęcia UG Świdnica, opr. red.

23 czerwca 2018 r. w Śmiałowicach zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do rywalizacji w turnieju stanęło 10 drużyn z wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Marcinowice: Marcinowice, Tworzyjanów, Zebrzydów, Mysłaków, Strzelce i Śmiałowice. Strażacy podczas zawodów mieli do pokonania tor przeszkód i wykonanie strażackiego zadania. Z każdym z nich drużyny strażackie poradziły sobie doskonale. Najlepsi otrzymali dyplomy, medale, puchary i upominki.

Wyniki zawodów:
– w kategorii młodzieżowe drużyny pożarnicze: I miejsce OSP Śmiałowice,
– w kategorii seniorki młodsze: I miejsce OSP Marcinowice, II miejsce OSP Zebrzydów,
– w kategorii seniorki starsze: I miejsce OSP Zebrzydów,
– w kategorii seniorzy: I miejsce OSP Marcinowice, II miejsce OSP Zebrzydów, III miejsce OSP Tworzyjanów, IV miejsce OSP Śmiałowice, V miejsce OSP Strzelce, VI miejsce OSP Mysłaków.

Podczas turnieju uroczyście wręczony został  sprzęt dla jednostek OSP,  zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wartość sprzętu to 44 100  zł, w tym 99% dotacji, 1 % udział własny gminy.

Źródło UG Marcinowice, opr. red.

Poprzedni artykułPoprowadzą kadry Dolnego Śląska
Następny artykułNowe autobusy dotarły do Świdnicy [FOTO]