Strona główna 0_Slider Jakim majątkiem dysponują świdniccy prezydenci?

Jakim majątkiem dysponują świdniccy prezydenci?

10

W 2017 roku prezydent Świdnicy zarobiła ponad 207 tys. złotych. Z kolei wiceprezydent Suwalski ma już 160 tys. złotych oszczędności. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej świdnickiego magistratu opublikowano oświadczenia majątkowe władz miasta.

Z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Miejskim prezydent Beata Moskal-Słaniewska otrzymała ponad 161 tysięcy złotych. Ponadto z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej Invest Park Development otrzymała wynagrodzenie w wysokości blisko 46 tys. złotych, natomiast z tytułu umowy zlecenia z Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości otrzymała blisko 400 złotych.

W minionym roku prezydent Świdnicy zdołała powiększyć swoje oszczędności. Pod koniec 2016 roku dysponowała środkami pieniężnymi w kwocie ponad 18 tys. złotych i 1,5 tys. euro. Rok później było to już 24 tys. złotych i niezmiennie 1,5 tys. euro. W oświadczeniu majątkowym wykazała także działkę budowlaną o wartości 80 tys. złotych i biżuterię wartą więcej niż 10 tys. złotych. Nie jest właścicielką domu, mieszkania ani samochodu. Pod koniec 2017 roku do spłaty miała dwa kredyty.

Wiceprezydent Marek Suwalski w 2017 roku zarobił w magistracie ponad 170 tys. złotych. W oświadczeniu majątkowym wykazał też 160 tys. złotych oszczędności (rok wcześniej było to 80 tys. złotych), posiadanie papierów wartościowych na kwotę blisko 65 tys. złotych, dwa mieszkania, oraz dwa samochody: Opel Insignia Sports Tourer z 2010 roku oraz Audi A8 (współwłasność z synem). Wiceprezydent dzieli majątek z żoną. Spłaca dwa kredyty na 12 i 15 tysięcy złotych.

Zastępca prezydenta Szymon Chojnowski nie wykazuje żadnych oszczędności, mieszkania ani domu. Dysponuje za to samochodem Hyundai i20 z 2017 roku. W 2017 roku zarobił blisko 158 tys. złotych. Spłaca dwa kredyty w wysokości 27 i 49 tys. złotych.

Z pełnymi oświadczeniami majątkowymi prezydent, wiceprezydentów i miejskich urzędników można się zapoznać na stronie BIP UM Świdnica.

Michał Nadolski
[email protected]