Strona główna 0_Slider Doprowadziła córkę do próby samobójczej. Znów została skazana za przemoc

Doprowadziła córkę do próby samobójczej. Znów została skazana za przemoc

0

Pięć lat temu była zdesperowaną nastolatką. Poniewierana przez nadużywającą alkohol matkę próbowała na jej oczach popełnić samobójstwo. Za doprowadzenie córki do desperacji i wieloletnie znęcanie się Grażyna K. z Żarowa odsiedziała 2 lata i 8 miesięcy. Sąd Rejonowy 30 maja znów skazał kobietę za przemoc.

W 2013 roku 17-letnia wówczas Danuta miała za sobą sześc koszmarnych lat. W tym czasie jej matka wyrzucała ją z domu, wyzywała, niszczyła ubrania, biła. Szczególnie agresywna stawała się po alkoholu. Dziewczyna miała dość i podczas jednej z kolejnych kłótni wylała wódkę do zlewu, czym wywołała u matki atak furii. Podczas awantury nastolatka chwyciła nóż i wbiła sobie w brzuch. Została uratowana dzięki szybkiej interwencji pogotowia ratunkowego.

Za znęcanie się nad Danutą i jej bratem Grażyna K. została skazana i na prawie trzy lata trafiła do więzienia. W tym czasie dziewczynie próbował pomóc GOPS i Urząd Miejski. Otrzymała poza kolejnością niewielkie mieszkanie socjalne, ale nigdy w nim nie zamieszkała. W 2016 roku znów zamieszkała z matką, która w kwietniu tego roku wyszła z więzienia. Przemoc zaczęła się od nowa niespełna dwa tygodnie po powrocie Grażyny K. Sąd w wyroku z 30 maja 2018 wylicza, jakich czynów kobieta dopuściła się wobec córki: będąc pod wpływem alkoholu wszczynała awantury domowe, podczas których znieważała pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, wyganiała z domu, wyrzucała jej rzeczy z mieszkania, szarpała, popychała, uderzała ręką po twarzy i plecach.

Grażyna K. została skazana na 3 miesiące pozbawienia wolności, sąd obciążył kobietę kosztami procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułUważajcie na żmije!
Następny artykułMali świebodziczanie bawili się w Dzień Dziecka. Radni stanęli za grillami