Strona główna Wydarzenia Świebodzice Mali świebodziczanie bawili się w Dzień Dziecka. Radni stanęli za grillami

Mali świebodziczanie bawili się w Dzień Dziecka. Radni stanęli za grillami

0

Wspaniała pogoda, moc atrakcji, dmuchańce, trampoliny, gry i zabawy, a do tego występ iluzjonisty i wielka loteria – mali świebodziczanie z pewnością mogą potwierdzić, że tegoroczny piknik z okazji Dnia Dziecka był bardzo udany.

Festyn odbył się 2 czerwca w Parku Miejskim. Zabawa w parku poprzedzona została skromnym w tym roku Marszem dla Życia i Rodziny, zorganizowanym przez parafię pw. Św. Mikołaja.

To najmilszy dzień w roku, życzę Wam kochani wspaniałej zabawy, poza tym pamiętajmy, że życzenia z okazji Dnia Dziecka dotyczą nas wszystkich – bo wszyscy byliśmy albo nadal jesteśmy dziećmi – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz, otwierając zabawę wspólnie z księdzem dziekanem Józefem Siemaszem.

Wspaniałe atrakcje, przygotowane przez organizatorów, zachęcały do aktywnego spędzenia czasu: były ogromne gry planszowe, na których dzieci mogły zagrać razem ze swoimi rodzicami, szachy, dmuchańce, eurobungee, kącik sportowy przygotowany przez MKS Victoria Świebodzice, malowanie buziek, wielkie bańki, animacje na scenie, konkursy, występy dzieci z sekcji tanecznej Miejskiego Domu Kultury, a gdy się nasi milusińscy zmęczyli się nieco i zgłodnieli – czekały na nich pyszne kiełbaski, przygotowane przez świebodzickich radnych.

Za grillami stanęli: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal i Jan Klepiec oraz radni: Teresa Małecka, Zofia Marek, Sławomir Łukawski, Jarosław Dąbrowski, Piotr Krzyśpiak, Marek Jakubina, Jerzy Kirklo, Zbigniew Opaliński, Dariusz Błaszczyk, Jacek Żygłowicz, Marek Gąsior oraz zastępca burmistrza Krystian Wołoszyn.

To już tradycja, że my, radni, podczas tego pikniku serwujemy kiełbaski, mamy też popcorn. Wszystko po to, żeby dzieci jak najlepiej się bawiły – mówią radni, którzy uwijali się przy grillu naprawdę dzielnie, i z całą pewnością można potwierdzić, że nakarmili wszystkich uczestników festynu – zarówno małych, jak i dużych.

Na „deser” pikniku były jeszcze dwie wspaniałe atrakcje: to występ iluzjonisty Damiana Kościa, uczestnika telewizyjnego show „Mam talent”. Artysta zabrał nas do świata magii, prezentując ciekawe triki, a przy tym okazał się także wesołym rozmówcą – opowiada Agnieszka Bielawska-Pękala z świebodzickiego magistratu. Ostatnią atrakcją festynu było losowanie nagrody głównej – roweru, ufundowanego przez burmistrza Świebodzic. Trafił on do Ignacego Glińskiego.

Już w najbliższy weekend w Świebodzicach odbędzie się Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira-art., a za dwa tygodnie doroczne święto miasta, czyli Dni Świebodzic.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułDoprowadziła córkę do próby samobójczej. Znów została skazana za przemoc
Następny artykułPróbował jechać mając 2,75 promila. Wpadli także inni pijani kierowcy