Strona główna 112 Próbował jechać mając 2,75 promila. Wpadli także inni pijani kierowcy

Próbował jechać mając 2,75 promila. Wpadli także inni pijani kierowcy

3

Aż ośmiu bezmyślnych zmotoryzowanych kierujących „na podwójnym gazie” wpadło w miniony weekend w ręce policji. Niechlubni rekordziści zatrzymani zostali na terenie Świdnicy i Żarowa.

zdjęcie ilustracyjne (fot. KMP Gorzów Wlkp.)

Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. – W czasie ostatniego weekendu tj. od 1 czerwca do 3 czerwca br.  w ręce mundurowych wpadło aż ośmiu  kierujących na „podwójnym gazie”.  To mężczyźni w wieku od 33 do 62 lat – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Wśród nich niechlubnie wyróżniła się trójka zmotoryzowanych.

Pierwszy to 36-latek, który kierował samochodem osobowym marki Renault mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as”, to 62-latek zatrzymany do kontroli drogowej, który kierował samochodem osobowym marki Audi mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie i niechlubny rekordzista zatrzymany przez funkcjonariuszy to 56-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki Peugeot mając 2,75 promila – wylicza Ząbek.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

/KPP Świdnica, opr. mn/