Strona główna 0_Slider Uratują włosy chorych, Paxman kupiony!

Uratują włosy chorych, Paxman kupiony!

0

Zgodnie z obietnicą świdnicki szpital Latawiec kupił specjalny hełm, który pozwoli uratować włosy chorych przechodzących chemioterapię. Urządzenie kosztowało 130 tysięcy złotych i wkrótce zostanie oddane do użytku.

System Chłodzenia Skóry Głowy PAXMAN pozwala pacjentom stosującym chemioterapię zachować swoje własne włosy i w ten sposób skupić się im na procesie zdrowienia. Apel personelu medycznego oddziału onkologicznego świdnickiego szpitala „Latawiec”  pod koniec stycznia. Lekarze zwracali się w nim o wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego urządzenia, które pozytywnie wpłynęłoby na jakość życia pacjentów zmagających się z nowotworem. – Wypadanie włosów jest problemem szczególnie ważnym dla kobiet i także w niektórych sytuacjach dla mężczyzn. Statystyki mówią, że aż 8% kobiet odmawia chemioterapii ze względu na strach przed utratą włosów – wyjaśniali. – Aspekt zachowania włosów przez pacjentki pozwala im bardziej skupić się na problemie „zdrowienia”. Zachowanie włosów daje możliwość pozostania anonimowym w trakcie leczenia, a nie każdy chce „oznajmiać całemu światu” co go spotkało – tłumaczyli w apelu.

Po publikacji na portalu Swidfnica24.pl odezwał się dyrektor placówki. Grzegorz Kloc poinformował, że szpital sfinansuje zakup hełmu. Obietnica została dotrzymana, urządzenie zostało kupione. Szpital poinformuje wkrótce, kiedy hełm zacznie być wykorzystywany na oddziale onkologicznym.

opr. asz

 

Poprzedni artykułRuda ciecz w Bystrzycy [VIDEO]
Następny artykułDzieci z Czech z wizytą w gminie Marcinowice