Strona główna Wydarzenia Marcinowice Dzieci z Czech z wizytą w gminie Marcinowice

Dzieci z Czech z wizytą w gminie Marcinowice

0

W ramach projektu partnerskiego pn. „Sąsiedzi nie tylko na mapie – poznajemy nasze lokalne walory” do Gminy Marcinowice zawitały dzieci z czeskiego Mikroregionu Lazenskiego.  Jest to pierwsza wymiana w ramach projektu dofinansowanego z Euroregionu Glacensis.

W sumie zaplanowane są dwie takie wizyty dzieci z Czech (maj i październik). Natomiast dzieci z gminy Marcinowice do Czech pojadą w czerwcu i we wrześniu. Wspaniałą okazją do organizacji wizyty naszych sąsiadów był Gminny Dzień Dziecka, który zorganizowany został 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach. W wydarzeniu udział wzięły dzieci z opiekunami ze wszystkich szkół  z terenu gminy.

Święto dzieci otworzył wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. występ Teatru na Walizkach, dmuchane zamki, zumba, zawody sportowe i wiele innych. Uczestnikom projektu zapewniono wyżywienie. Otrzymali oni również specjalnie przygotowane przypinki i pakiety promocyjne.

W projekcie partnerskim zaplanowane zostały jeszcze wyjazdy mieszkańców, dwa jednodniowe wyjazdy dla mieszkańców z terenu Gminy Marcinowice do Czech (sierpień i wrzesień 2018 r.) oraz dwa jednodniowe pobyty w Gminie Marcinowice dla mieszkańców z Mikroregionu Lazenskiego (czerwiec i wrzesień). Łącznie w wyjazdach weźmie udział ok. 200 osób z terenu gminy Marcinowice.

Całkowita wartość projektu to kwota 16 737 euro. Projekt dofinansowany został w kwocie 14 226,45 euro.

UG Marcinowice