Strona główna Sport Lekkoatletyka Świetny start świdnickich lekkoatletów

Świetny start świdnickich lekkoatletów

0

Młodzi zawodnicy Olimpii Świdnica z powodzeniem rozpoczęli nowy sezon lekkoatletyczny. Nasi sportowcy trenowani przez Miciosa Theodosiadisa pokazali wysoką formę podczas zawodów zorganizowanych 29 kwietnia w Bystrzycy Oławskiej.

Startujący w kategorii dzieci młodszych, Maksymilian Roszaj (rocznik 2008) zajął pierwsze miejsce na dystansie 60 metrów. Wygrał także bieg na 600 metrów, pokonując wielu swoich rówieśników. Ala Klag zwyciężyła w biegu na dystansie 60 metrów z wynikiem 8,1s oraz 300 metrów w kategorii młodzików (48,3 sek.). Młodziczka Hania Jaśkiewicz zdobyła drugie miejsce w skoku w dal i czwarte w biegu na 60 metrów. Utalentowana Nina Jasiecka wywalczyła pierwszą lokatę w skoku w dal (4,58 m). Do tego z wynikiem 45,9 sek. stanęła na najwyższym stopniu podium na dystansie 300 metrów, udowadniając że jest najlepszą zawodniczką w swojej kategorii na Dolnym Śląsku.