Strona główna Sport Jeździectwo Test olimpijski na Strzegom Horse Trials 2018

Test olimpijski na Strzegom Horse Trials 2018

0

Puchar Narodów w jeździectwie, tradycyjnie rozgrywany podczas zawodów Strzegom Horse Trials będzie testem nowego formatu olimpijskiego. Właśnie ruszyły zgłoszenia jeźdźców i amazonek do startu podczas szesnastej edycji Strzegom Horse Trials, największych zawodów w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego rozgrywanych w Polsce.

Impreza odbędzie się od 28 czerwca do 1 lipca. Rozegranych zostanie sześć konkursów międzynarodowych oraz po raz pierwszy, konkursy krajowe. Puchar Narodów, najbardziej prestiżowa rozgrywka, zostanie przeprowadzony zgodnie z zatwierdzonym przez Międzynarodową Federację Jeździecką nowym formatem olimpijskim. – Jest to związane ze zmianą zasad rozgrywania konkursu drużynowego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku – tłumaczy Marcin Konarski, dyrektor zawodów i dodaje – Dwóch gospodarzy zawodów: Strzegom i irlandzkie Millstreet przetestuje nowe zasady podczas tegorocznego Pucharu Narodów.

Organizatorzy Strzegom Horse Trials, trzecich zawodów z cyklu Pucharu Narodów będą pierwszymi, którzy poprowadzą drużynową rywalizację w oparciu o zasady olimpijskie z 2020 roku. Nazwiska zawodników, którzy wystartują na Strzegom Horse Trials poznamy pod koniec maja.

/opr. MDvR/