Strona główna 0_Slider Siatkarki Polonii awansowały do wielkiego finału baraży o I ligę!

Siatkarki Polonii awansowały do wielkiego finału baraży o I ligę!

1

Piękny sen siatkarek MKS-u Polonia Świdnica trwa nadal. Po wygraniu rundy zasadniczej na parkietach grupy trzeciej II ligi, a następnie przejściu dwóch tur fazy play-off, w ten weekend biało-zielone pomyślnie przebrnęły przez turniej rozgrywany we Włocławku i awansowały do wielkiego finału baraży, którego stawkę będzie awans do I ligi!

Po porażce 0:3 z WTS-em KDBS Bank Włocławek (0:3) i triumfie nad Częstochowianką Częstochowa (3:0), podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej potrzebowały zwycięstwa nad KS Spójnią Stargard. Nasze dzisiejsze rywalki były w podobnej sytuacji, dlatego od początku czuć było wagę tego pojedynku. Konfrontacja była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, walcząc o każdą piłkę. Mecz rozpoczął się po myśli świdniczanek, które po asie Ani Maziakowskiej wyszły na prowadzenie 2:0. Później do głosu zaczęły dochodzić przeciwniczki (3:5, 4:7, 7:10). W połowie seta wszystko wróciło już do normy, nasze siatkarki doprowadziły do remisu, a następnie objęły prowadzenie (16:15). Druga połowa partii przebiegła już pod dyktando polonistek, które zakończyły wynikiem 25:18. W drugiej odsłonie prowadzenie również przechodziło z rąk do rąk, lecz w decydujących momentach ponownie więcej zimnej krwi wykazały nasze zawodniczki. Ostatecznie na tablicy wyników pojawił się wynik 25:20 i 2:0 w setach!

Podrażnione siatkarki Spójni rzuciły na szalę wszystkie siły i to dało efekt w pierwszych minutach trzeciego seta. Rywalki odskoczyły na 8:5, a następnie 14:9, jednak odpowiedź świdniczanek była błyskawiczna. Kilka minut później było już 15:15. 18:18, a nawet 20:19 dla Polonii. Tym razem końcówkę lepiej rozegrały oponentki, zwyciężając do 22. Stargardzianki miały chrapkę na wygranie czwartego seta i doprowadzenie do tie-break’a. Na to nie pozwoliły im jednak podopieczne duetu trenerskiego: Dąbrowski – Sadowska.  Przez większą część ostatniej jak się okazało partii, na prowadzeniu znajdowały się świdniczanki, wygrywając 25:21, a całe spotkania 3:1. To daje nam awans do turnieju finałowego o awans do I ligi. Tam zagrają cztery najlepsze drugoligowe zespoły. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczy jeden lub dwa zespoły.

Poprzedni artykułNiesłysząca młodzież na ratunek niemym świadkom zagłady w Auschwitz-Birkenau