Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc. 17

Świdnica od podwórza – odc. 17 [FOTO]

2

Za fasadami bloków można zobaczyć piękne, zadbane i zielone podwórka. Jednak zdarza się, że miejsca za domem wyglądają jak parkingi, a po ich terenie walają się śmieci. Dzisiaj pokażemy podwórza na obrzeżach centrum Świdnicy. 

W 17 odcinku zajrzymy na podwórka przy ulicach: Nauczycielskiej, Traugutta i Lelewela. 

Zdjęcie Google Maps

Ul. Nauczycielska 7

Obok bramy wjazdowej są naścienne bohomazy artystów nieznanych. Zaraz za nią widzimy trampolinę, miejsce na samochód wyłożone kostką brukową i pole dmuchawców. Druga część podwórka jest zagospodarowana przez zakład wulkanizacyjny.

Ul. Nauczycielska 5 

Wokół bramy pełno jest roślinności, co dodaje wejściu kolorytu. Na skrawku ziemi otaczającej blok widać starannie przystrzyżoną trawę i kwiaty. W podwórku są garaże, „kojec” na śmietniki i nieco bardziej dziki bez.

Ul. Nauczycielska 4

Niewielkie podwórko. Słońce i wiatr suszą rozwieszone przez mieszkańców pranie, a w powietrzu unosi się zapach świeżo przystrzyżonej trawy.

Ul. Joachima Lelewela 20-22 

Dzika roślinność, sznury na pranie, coraz rzadziej spotykany trzepak i dużo zieleni. Jednak oprócz tego sielskiego krajobrazu widać nowoczesność. Na skrajach stoją płoty, które oddzielają tereny budynków od siebie. Natomiast furtka między nimi zablokowana jest przez zabezpieczenie do roweru.

Ul. Traugutta 12-15

Niewielkie podwórka, które stanowią dla mieszkańców zaplecze. Czas na nim spędzają różnie. Jedni odpoczywają, a inni sprzątają w garażach lub samochodach. Zaraz obok jednego z nich toczy się przebudowa starej siedziby Straży Miejskiej.

/Tekst i zdjęcia: Artur Ciachowski/

[email protected]

Poprzedni artykułSiatkarki Polonii awansowały do wielkiego finału baraży o I ligę!
Następny artykułChłopcy ŚKPR-u mistrzami Dolnego Śląska!