Strona główna 0_Slider Panie pobiegły na niebiesko!

Panie pobiegły na niebiesko! [FOTO]

0

Już po raz trzeci w Świdnicy odbyła się biegowa impreza przeznaczona tylko dla pań. Punktualnie w samo południe nad zalewem Witoszówka rozpoczął się Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si 2018. Na liście zgłoszeniowej znalazło się aż pół tysiąca uczestniczek!

Tego dnia wynik nie był istotny, liczył się sam udział, a przede wszystkim zdrowie. Cały projekt ma za zadanie zachęcić do dbania o siebie, stawia na profilaktykę antynowotworową, ale także jest motywacją do tego, aby aktywnie spędzać czas. Z dziennikarskiego obowiązku jednak dodamy, że najszybciej pięciokilometrową trasę pokonała Anna Wyszowska (00:22,39). Podium w klasyfikacji generalnej uzupełniły Sonia Rozumkiewicz (00:23,14) i Paulina Wojtanowska (00:24,00).

W 2018 zaplanowano aż 8 edycji Biegu Kobiet. Panie biegają we Wrocławiu, Gdyni, Gliwicach, Świdnicy, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Świdnica była zatem czwartą tegoroczną lokalizacją Biegu Kobiet. Inicjatywa zrodziła się z osobistego doświadczenia „Kobiety w biegu”, która dwa lata temu wykryła u siebie guza w piersi. To uświadomiło jej jak wówczas niewiele wiedziała o profilaktyce. Zagłębiając się w tą tematykę poznała na swojej drodze kobiety, które wygrały z rakiem piersi i postawiła na uświadamianie poprzez bieganie! Udział w tegorocznych wydarzeniach weźmie około 10 tysięcy pań. Czym jest jednak ta liczba, skoro wciąż aż 5 tysięcy kobiet umiera co roku na raka piersi tylko dlatego, że nie miały świadomości aby się zbadać? – Chcemy to wspólnie zmieniać, bo jak widać jest jeszcze sporo do zrobienia – podkreśla Marzena Michalec.

/FOTO: Artur Ciachowski/