Strona główna 0_Slider Świdnickie lodowisko opanowane przez młodych judoków!

Świdnickie lodowisko opanowane przez młodych judoków! [FOTO]

0

Na świdnickim lodowisku trwa kolejna impreza rozgrywana w ramach prestiżowej Super Ligi Judo. Zawody połączone są z IX Otwartymi Mistrzostwami Świdnicy w judo. Na starcie obserwujemy ponad 700 młodych sportowców!

Tegoroczna edycja Super Ligi Judo wystartowała w marcu. Pierwsze zawody w Kobierzycach okazały się rekordowe pod względem frekwencji. Na matach walczyło ponad 1000 zawodniczek i zawodników z ponad 45 klubów z Polski i zagranicy. Obecnie pierwsze miejsce w tabeli należy do klubu MKS Juvenia Wrocław, na drugim miejscu plasuje się KS Judo Tigers, na trzecim WSS Winner Wrocław.

Świdnickie rozgrywki odbywają się na lodowisku przy ul. Śląskiej 35, jednej ze sportowych aren Igrzysk The World Games 2017. Od godz. 9:30 oglądamy walki najmłodszych judoków, od 16.00 rywalizować będą kadeci. Zawody w Świdnicy będą ostatnimi przed wakacjami. Kolejne turnieje odbędą się 13-14 października w Lutyni, a finałowe rozgrywki Super Ligi Judo będą miały miejsce w dniach 17-18 listopada w Sobótce.

Super Liga Judo to zawody dla dzieci i młodzieży połączone z warsztatami edukacyjnymi dla rodziców i trenerów. Swoim doświadczeniem i wiedzą imprezy wspiera jeden z najbardziej utytułowanych judoków w Polsce, wielokrotny olimpijczyk oraz dwukrotny mistrz świata – Rafał Kubacki.

/FOTO: Artur Ciachowski/