Strona główna 0_Slider Olbrzymie ciężary poszły w górę!

Olbrzymie ciężary poszły w górę! [FOTO]

0

Tuż po godzinie 10.00 wystartował II Puchar Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc, a także III Memoriał im. Wojciecha Jastrzębia. Niezwykle interesująca i emocjonująca impreza rozgrywana w Dzierżoniowie, objęta została patronatem portalu Swidnica24.pl.

III Memoriał im. Wojciecha Jastrzębia poświęcony jest pamięci funkcjonariusza Służby Więziennej. – Organizując zawody pragniemy zachować pamięć o naszym koledze, który do 2014 r. pełnił służbę w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Niestety los sprawił, że Wojciech Jastrząb odszedł na wieczną służbę, jednak zdecydowanie za wcześnie. Wspomniany od 2006 r. z oddaniem i pasją pracował w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Dla wielu był wzorem opanowania i profesjonalizmu, a do tego zawsze życzliwy, chętny do pomocy i otwarty na problemy drugiego człowieka. Wojciech Jastrząb znaczną część swojego życia poświęcił dla sportu. Był zawodnikiem startującym w zawodach Strong Man m.in. jako zawodnik grupy Mariusza Pudzianowskiego. Wygrywał również zawody zaliczane do cyklu mistrzostw Polski w tejże konkurencji, a w 2009 r. i 2010 r. zajmował 8. miejsce w Mistrzostwach Polski Strong Man. Wielokrotnie zwyciężał w zawodach siłaczy organizowanych w Świdnicy i innych polskich miastach – mówi Bartłomiej Perlak, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Świdnicy.

W 2016 roku zawody odbywały się w formie Mistrzostw Polski, a od zeszłego roku rywalizacja toczy się o Puchar Polski. Łączna pula nagród w rozgrywanych 12 kategoriach wagowych i wiekowych opiewa na kwotę 12 000,00 zł., w tym nagrody rzeczowe oraz finansowe. W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski za pierwsze miejsce nagrodą będzie bon ufundowany przez firmę “Sortmund” o wartości 500 zł.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/