Strona główna Galeria Świdnicka Rozpoczęli bicie własnego rekordu Polski!

Rozpoczęli bicie własnego rekordu Polski! [FOTO]

0

Kolejny raz mierzą się w Galerii Świdnickiej z czasem i uciekającymi kilometrami, aby razem ustanowić nowy rekordy Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej. W tym roku doszła również jazda testowa na ergometrze wioślarskim. Przed rokiem rowerzyści wykręcili 1.238,7 km, a biegacze wybiegali 277,8 km.

Każdy kilometr pomaga
Ustanowienie nowych rekordów Polski nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup roweru dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. – W ubiegłym roku udało nam się zakupić dwa rowery dla wychowanków Domu Dziecka ze Świdnicy. Tym razem naszą pomoc kierujemy w stronę osób niepełnosprawnych. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że uczestnicy wykręcą i wybiegną taką ilość kilometrów, która pozwoli nam na zakup roweru stacjonarnego dla stowarzyszenia – dodaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię Świdnicką. Rekord Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu na bieżni mechanicznej będzie weryfikowany i certyfikowany przez Biuro Rekordów.

Dodatkowo mamy dla Was kilka niesamowitych atrakcji, które czekać na Was będą od godziny 12.00:

✅Pokazy rowerowego freestylu w wykonaniu Michała Koziołka.

✅Zabawy i konkursy ze zwariowanymi rowerami, w tym: monocykl, mini bike, rower przeciwskrętny, symulator jazdy na rowerze oraz kilka innych szalonych jednośladów.

✅Tor samochodowy napędzany przez energię wyprodukowaną podczas jazdy na EnergoRowerach.

✅Animacje dla najmłodszych.

W poprzednim roku kolarze ustanowili oficjalny rekord Polski zatwierdzony w Biurze Rekordów i wynosi on 1381,5 km. Biegacze w czasie próby testowej uzyskali wynik 277,8 km.

Ustanowienie nowych rekordów Polski nie jest jedynym celem wydarzenia. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup roweru dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy.

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu organizatorów i sponsorów:

Sport Świdnica, Fitness World – Galeria Świdnicka, OSiR Świdnica, Świdnicka Grupa Biegowa, GVT BMC Triathlon Team, WEBER GROUP, JAKO Polska, Nexelo, CrossBox74 Świdnica, Bike Center Ataksport Świdnica, OREW PSONI koło w Świdnicy, Mineral Zdrój.

/FOTO: Artur Ciachowski/